RTU rektora vietnieks IT jautājumos aicina necīnīties pret e-bibliotēkas darbību

26. marts, 2010
.
.
.

26.03.2010.

Pēc tam, kad 18. martā tika arestēti «Ideju foruma» veidotās e-bibliotēkas serveri, bibliotēkas pagaidu mājaslapā tiek izteikti viedokļi. RTU rektora vietnieks IT jautājumos Zigmunds Zitmanis e-bibliotēkas mājaslapā aicina atbildīgās institūcijas necīnīties pret e-bibliotēkas darbību, bet tieši pretēji – attīstīt šo ideju.

Komentārā «RTU: aicinām necīnīties ar vējdzirnavām!» Z. Zitmanis prognozē, ka nākotnē bibliotēku kā vietu kur tiek glabāti drukātu grāmatu eksemplāri, tik un tā aizstās elektroniskā bibliotēka.

«Eiropas Savienība ir atvēlējusi ļoti būtiskus finanšu resursus digitālo bibliotēku tehnoloģiju izstrādei un aprobēšanai, nosakot skaidru bibliotēku attīstības virzienu. Neatkarīgi no tā, ko darīs Ekonomikas policija, lems Latvijas likumdevēji, mēs visi, pat vislielākie skeptiķi, nākotnē lietosim digitālo bibliotēku. Vienīgais, ko Latvijas likumdevēji un tiesībsargājošās institūcijas var ietekmēt, vai Latvija kā valsts varēs izmantot digitālo bibliotēku konkurētspējas celšanā, vai varēs eksportēt aprobētās tehnoloģijas, vai varēs nodrošināt sabiedrību ar nepieciešamo informāciju,» raksta Z. Zitmanis, piebilstot «Aicinājums Ekonomikas policijai un visiem citiem ir necīnīties ar vējdzirnavām, bet vērst savu enerģiju valsts attīstības labā – es ceru, ka šī kļūda tiks pēc iespējas ātrāk labota un valstij nebūs jāmaksā milzu kompensācijas par nodarīto kaitējumu, bet lasītāji varēs tikt pie tik nepieciešamās informācijas.»

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

26. marts, 2010 plkst. 9:10

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi