2. marts, 2010
.
.
.

Svētdien, 28. februārī, DITF telpās notika RTU Rektora kausa izcīņa šahā. Turnīrā piedalījās 12 RTU studenti no sešām fakultātēm, kuri cīnījās par savas fakultātes godu.

02.03.2010.

Turnīrā piedalījās dažāda līmeņa šahisti, arī vairāki RTU izlases spēlētāji, kuru vidū risinājās īpaši sīvas cīņas par godalgotajām vietām.

Individuālajā vērtējumā, nezaudējot nevienu spēli, pirmo vietu ieguva meistarkandidāts E. Lavendelis ar 6 no 7 iespējamajiem punktiem. Par puspunktu mazāk – 5,5 no 7 – bija diviem šahistiem: meistarkandidātam K. Kalniņam un sieviešu lielmeistarei L. Rogulei. Vietu sadalījumu noteica papildrādītāji, pateicoties kuriem otro vietu ieguva K. Kalniņš, attiecīgi vienīgajai dāmai turnīrā nācās samierināties ar trešo vietu.

Fakultāšu komandu ieņemtās vietas noteica pēc 2 veiksmīgāko pārstāvju punktu summas. Pirmo vietu ar 10,5 punktiem ieguva TMF komanda, kuru pārstāvēja L. Rogule ar izcīnītajiem 5,5 punktiem no 7 un M. Gutmans ar 5 punktiem. Otro vietu, atpaliekot tikai par puspunktu, izcīnīja DITF, kuras rezultatīvākie pārstāvji bija turnīra uzvarētājs E. Lavendelis un J. Bagātais ar 4 punktiem. Trešajā vietā ar 7 punktiem ierindojās EEF, kuru pārstāvēja N. Kovšuns, izcīnot 4 punktus, kā arī N. Martinsons – 3 punktus. Ceturto vietu ieņēma BF, kuru pārstāvēja tikai viens dalībnieks – K. Kalniņš ar izcīnītajiem 5,5 punktiem. Tālāk sekoja MLĶF un APF apvienotā komanda ar 5 izcīnītajiem punktiem, sesto vietu ieņēma IEVF ar 1 punktu.

2. marts, 2010 plkst. 10:52