RTU reitingā «QS ECCA 2021» visaugstāk novērtēta sadarbība ar darba devējiem

16. decembris, 2020
.
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) «QS Emerging Europe and Central Asia (ECCA) 2021» reitingā ieņem 57. vietu, vairākos vērtējuma kritērijos, piemēram, darba devēju reputācijā piedzīvojot izaugsmi salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. ECCA ir Eiropas un Centrālāzijas reģionālais augstskolu reitings, un pavisam tajā iekļautas 400 reģiona augstskolas. 

Reģionālajā līmenī visaugstāk novērtēta RTU reputācija darba devēju vidū, universitāti ierindojot 29. vietā. RTU ir kāpums ir gan šajā pozīcijā, gan arī vēl trijos kritērijos – akadēmiskā personāla un studentu proporcija, ārvalstu studentu īpatsvars, starptautiskā sadarbība pētniecībā. 

Reitingā universitātes izvērtētas pēc desmit kritērijiem – akadēmiskās reputācijas, darba devēju reputācijas, akadēmiskā personāla un studentu skaita proporcijas, akadēmiskā personāla ar doktora grādu īpatsvara, zinātnisko publikāciju citējamības līmeņa, zinātnisko publikāciju skaita fakultātēs, starptautiskās sadarbības pētniecībā, ārvalstu mācībspēku īpatsvara, ārvalstu studentu īpatsvara, kā arī ietekmes tīmeklī.

Šogad no Latvijas reitingā iekļautas vēl piecas augstskolas – Latvijas Universitāte 41. vietā, Rīgas Stradiņa universitāte – 121. vietā, Latvijas Lauksaimniecības universitāte – 211.–220. vietā, Daugavpils Universitāte – 251.–300. vietā un Transporta un sakaru institūts 351.– 400. vietā. 

No Baltijas valstu augstskolām visaugstāk novērta Tartu Universitāte, kas reitingā ieņem otro pozīciju. Pirmajā vietā ierindojusies Lomonosova Maskavas Valsts universitāte, savukārt trešajā – Sanktpēterburgas Valsts universitāte. 

Papildu informācija.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. decembris, 2020 plkst. 17:20

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi