RTU RBS kļuvusi par Latvijas Amerikas biznesa asociācijas atbalstītāju

30. augusts, 2010

Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skola (RTU RBS) ir kļuvusi par 25.augustā nodibinātās biedrības «Latvijas Amerikas biznesa asociācija» (LABACA) atbalstītāju. Biedrības mērķis ir veidot sadarbību starp Latviju un ASV augsto tehnoloģiju jomā.

30.08.2010.

LABACA ir bezpeļņas organizācija, kuras mērķis ir, veicinot sadarbību starp Latvijas un ASV, īpaši Kalifornijas, intelektuālajiem un finanšu resursiem, izveidot augsto tehnoloģiju ekosistēmu, kas spētu sagatavot Latvijas informāciju un komunikāciju tehnoloģiju sektora uzņēmumus reālas un sekmīgas darbības uzsākšanai ASV un globālajā tirgū.

Asociācija radīta ar mērķi izveidot tiltu starp ASV un Latviju, jo Latvijā ir uzņēmēji, kuri ir spējīgi attīstīt un radīt modernās tehnoloģijas, taču viņiem nepieciešama informācija, finansējums, kontakti, atbalsts un savstarpēja sadarbība, ko LABACA varētu sniegt, darbojoties gan vienā, gan otrā Atlantijas okeāna krastā.

Asociācija aktīvi atbalsta tādas augsti tehnoloģiskās informācijas tehnoloģijas nozares kā mobilo aplikāciju izstrāde, sociālie tīkli un to pakalpojumi, kā arī mākoņdatošanas aplikāciju izstrāde un uzturēšana.

Asociācijas uzdevumi ir popularizēt Latvijā informāciju un komunikāciju tehnoloģiju sektoru kā lielāko pievienotās vērtības un peļņas avotu tuvākajos 5–10 gados, popularizēt uzņēmējdarbības veikšanu globālos tirgos un iedrošināt studentus un uzņēmējus radīt Latvijas uzņēmējiem piederošus «Twitter2», «Google2» un «Facebook2» informācijas tehnoloģiju uzņēmumus, kā arī popularizēt ASV informatīvajā telpā Latvijas informāciju un komunikāciju tehnoloģiju nozares augsto tehnoloģiju uzņēmumu veiksmes stāstus.

Tāpat asociācijas uzdevums ir informāciju un komunikāciju tehnoloģiju nozares augsto tehnoloģiju projektu un uzņēmumu atlase Latvijā ar mērķi to darbību pārnest uz Silīcija ieleju un ASV tirgu, nodrošināt mentoringu, rekomendācijas, apmācības un kontaktus jaunajiem uzņēmējiem darbības uzsākšanai ASV, kā arī organizēt Latvijas valsts pārstāvju vizītes un uzstāšanās Silīcija ielejā un Kalifornijā.

Biedrība arī plāno izveidot sadarbības platformu un uzturēt to Silīcija ielejā, veicināt akadēmiskās izglītības sadarbības attīstību ar Kalifornijas Stenforda un Bērklijas universitātēm, veidot video konferences utt.

Asociācijas atbalstītāju vidū ir ne vien RTU Rīgas Biznesa skola, bet arī «JIC biznesa inkubators», datu centru kompānija «DEAC», «RealSound LAB».

Asociācijai ir noslēgts sadarbības līgums ar «The Silicon Valley Association of Startup Entrepreneurs» par abpusēji rīkoto pasākumu atbalstu un informācijas apmaiņu.

RTU Informācijas centrs

30. augusts, 2010 plkst. 15:43