RTU pulcēsies spēcīgākie un gudrākie Baltijas roboti

30. aprīlis, 2010

Sestdien, 1. maijā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, ikgadējās robotikas sacensības «Robotika 2010» un Baltijas ceļojošā kausa «Baltic Robot Sumo» Rīgas kausa izcīņas posmā pulcēsies vairāk nekā 60 spēcīgākie un gudrākie Baltijas roboti. Paralēli sacensībām RTU notiks tehniskās jaunrades darbnīcās.

30.04.2010.

Sacensībās «Robotika 2010» dalībniekiem būs iespēja startēt sešās disciplīnās: līnijsekotāju robotu, mini sumo robotu, 3 kg sumo robotu, Roomba sumo robotu, Freestyle robotu un MicroMouse robotu disciplīnā. Robotu būves iesācējiem līnijsekotāju robotu disciplīnā ir paredzēts atsevišķs starts. Būtiskākais jaunums šā gada robotikas sacensībās – paraugsacensības MicroMouse disciplīnā, kurā robota galvenais uzdevums ir atrast izeju no labirinta.

Cīņu ringā varēs apskatīt arī robotus – pasaules čempionus, ar kuriem Baltijas robotikas entuziasti, tostarp RTU Robotikas kluba biedrs un bijušais Transporta un mašīnzinību fakultātes students Māris Ābele, kas uzvarēja pasaules robotu čempionātā ASV.

Paralēli robotikas sacensībām RTU darbosies vairākas tehniskās jaunrades darbnīcas, kur varēs gūt iemaņas elektromehānisku modeļu konstruēšanā un programmēšanā.

«Tallink» darbnīcu dalībniekiem būs iespēja izveidot arī kuģu modeļus un piedalīties improvizētās sacensībās, kuru uzvarētājs balvā saņems ceļojumu uz Stokholmu. Savukārt citā darbnīcā jaunieši tiks iepazīstināti arī ar programmējamā lego konstruktora MindStorm iespējām.

Ieeja un dalība robotikas sacensībās un tehniskajās darbnīcās ir bez maksas.

Savukārt svētdien, 2. maijā, plkst. 10 RTU, Kaļķu ielā 1–301. auditorijā notiks Robotikas forums.

Sacensības «Robotika 2010» un «Baltic Robot Sumo Riga Cup» organizē RTU Robotikas klubs sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu.

Pasākuma ģenerālsponsors ir «O!Karte», kura sauklis ir «Kam ir ko teikt!». Atbalsta: RTU, iRobot, a/s «Tallink Group», SIA «Elfa Elektronika», SIA «Argus Radiodetaļu tirdzniecība», izdevniecība «Lielvārds», skolvedības sistēma «e-klase», Mašīnbūves un metālapstrādes asociācija, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija.

Vairāk informācijas: www.robotika.lv un www.balticrobotsumo.org.

RTU Informācijas centrs

30. aprīlis, 2010 plkst. 11:15