RTU programmā «PROTOTECH» sāk izstrādāt sešus prototipus

11. oktobris, 2023
Programmas «PROTOTECH» otrajā uzsaukumā ar RTU atbalstu taps tā saucamā orgāni uz čipa tehnoloģija. Publicitātes foto

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra Inovatīvu produktu izstrādes nodaļa ar savu pieredzi, zināšanām un aprīkojumu palīdz izstrādāt prototipus biomedīcinas, biofarmācijas, bioekonomikas, viedo materiālu, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģijas jomā. Programmas «PROTOTECH» otrās sezonas uzsaukumā nodaļa sāk sešu prototipu izstrādi, bet kopumā taps deviņi prototipi ar kopējo finansējumu 135 tūkst. eiro.

Otrajā uzsaukumā ar RTU atbalstu taps tā saucamā orgāni uz čipa tehnoloģija, barotnes mikroaļģu kultivēšanai, produkts, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību labos komatu, rakstības, teikuma struktūras un stila kļūdas latviešu valodā, sensors amonjaka gāzes koncentrācijas noteikšanai, reāllaika mākslīgā intelekta risinājums ar iespējotu ūdens kvalitātes uzraudzības un agrīnās brīdināšanas programmatūru, redzes treniņu ierīce, kā arī līdzi sekošanas jeb «follow me» modulis, kas paredzēts bezpilotu (zemes, ūdens, gaisa) sistēmām.

RTU Zinātnes un inovāciju centra Inovatīvu produktu izstrādes nodaļas mērķis ir efektīva inovatīvu augstas pievienotās vērtības produktu radīšana, kā arī esošu produktu un pakalpojumu izpēte un uzlabošana, tā sniedzot nozīmīgu pienesumu Latvijas inovāciju ekosistēmas attīstībā un RTU inovāciju mērķu sasniegšanā. Nodaļas augsti kvalificēto inženieru komanda sniedz konsultācijas un tehnisko atbalstu industriālā dizaina, elektronikas, mehatronikas, rūpnieciskās projektēšanas, prototipēšanas un ražošanas jautājumos.

«PROTOTECH» ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tehnoloģiju biznesa centra radīta prototipēšanas programma, kas sniedz atbalstu fiziskām un juridiskām personām zinātņietilpīgu tehnoloģiju produktu vai pakalpojumu prototipu izstrādē un attīstībā, sadarbojoties ar vadošajām Latvijas augstskolām – RTU, Latvijas Universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti.

Projekts tiek īstenots Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmā «Uzņēmējdarbības attīstība, inovācijas un mazie un vidējie uzņēmumi».

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

11. oktobris, 2023 plkst. 15:20