RTU profesoram pasniegs būvindustrijas augstāko novērtējumu

19. septembris, 2023
RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Transportbūvju institūta direktors profesors Ainārs Paeglītis. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Transportbūvju institūta direktors profesors Ainārs Paeglītis tiks apbalvots par mūža ieguldījumu būvindustrijā. 3. oktobrī par nozares attīstībai veltītiem 45 gadiem viņš saņems Būvindustrijas lielo balvu «Pamatakmens».

Līdz ar A. Paeglīti augsto nozares apbalvojumu saņems arī RTU Padomnieku konventa priekšsēdētājs, Būvmateriālu ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Leonīds Jākobsons, Cēsu novada būvvaldes vadītāja Vija Gēme un arhitekts un pilsētplānotājs Uģis Šēnbergs.

Būvindustrijas lielo balvu pasniegs VEF Kultūras pilī. Ceremonijā apbalvos arī balvas laureātus kategorijā «Gada inženieris/arhitekts 2023» un «Gada students 2023». Gada studentu balvai nominēti vairāki RTU studenti. Specbalvu būvinženierim, kurš demonstrējis izcilu sniegumu kādā no galvaspilsētas pašvaldības projektiem, šogad pasniegs arī Rīgas dome. Savukārt sabiedrība aicināta balsot, nosakot Simpātiju balvu. Balsot ir iespējams vienreiz dienā līdz 28. septembrim; balsošana noslēgsies 28. septembrī pulksten 23.59.

Būvindustrijas lielā balva šogad tiek rīkots jau 11. reizi. Tās mērķis ir valstiskā mērogā godināt labākos, profesionālākos un erudītākos būvinženierus un arhitektus, kuru devums nozarei un profesijai ir novērtējams visaugstākajā līmenī.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

19. septembris, 2023 plkst. 10:23