RTU pirmoreiz notiks Latvijas izgudrojumu izstāde

26. novembris, 2010

16. decembrī no plkst. 14 līdz 20 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, pirmo reizi notiks Latvijas izgudrojumu izstāde – viens no Latvijas Izgudrotāju dienas pasākumiem, kurā tiks demonstrēti arī daudzi RTU tapuši izgudrojumi.

26.11.2010.

RTU zinātnieki demonstrēs robotzivi, bērnu klaviatūru, asinsspiediena monitorēšanas sistēmu, apģērbā integrējamo elektromehānisko ģeneratoru, siltināšanas paneļus, fibrobetonus u. c.

RTU izstādē pārstāvēs Mehānikas institūts, Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts, Būvražošanas katedra, Betona mehānikas laboratorija, Lietišķo datorsistēmu institūts, Datorvadības sistēmu profesora grupa, Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts, Tehniskās fizikas institūts.

Izgudrojumu izstādē tiks demonstrēti gan universitāšu, pētniecības institūtu un individuālo izgudrotāju, gan arī uzņēmumu izgudrojumi un dizainparaugi.

Izstādes organizatori noteikuši, ka izstādē jādemonstrē «taustāmi» izgudrojumi, paraugi, prototipi vai jau gatavi produkti, izmantojot dažādus uzskates līdzekļus.

Izstādi aicināti apmeklēt jaunieši, izgudrotāji un uzņēmēji, kā arī masu mediji, investori un citi interesenti.

Latvijas Izgudrotāju dienas mērķis ir popularizēt izgudrotājdarbību Latvijas sabiedrībā, īpaši jauniešu vidū, rosināt izgudrojumu komercializēšanu. Latvijas Izgudrotāju dienu atbalsta Latvijas Republikas Patentu valde, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, A/S «Dzintars» un Eiropas Savienības Pārrobežu sadarbības programmas «Interreg» projekts «Best Agers».

Latvijas izgudrojumu izstādi Latvijas Izgudrotāju dienas ietvaros rīko Latvijas Izgudrotāju biedrība sadarbībā ar biedrību «Connect Latvija».

RTU zinātnieku dalību izstādē koordinē RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs.

RTU Informācijas centrs

26. novembris, 2010 plkst. 14:00