RTU piešķir stipendijas ukraiņu studentiem un Ķīpsalā paceļ Ukrainas karogu

1. marts, 2022
.
.
.
«RTU ir internacionāla universitāte, mēs esam toleranti pret visām tautībām, bet nekādā ziņā ne pret agresoru valdību, kas pieļauj genocīdu pret neatkarīgu tautu,» saka RTU rektors Leonīds Ribickis. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņā Ķīpsalā kopš otrdienas, 1. marta, plīvo Ukrainas karogs. Tas tika pacelts, solidarizējoties ar Ukrainu un paužot tai atbalstu cīņā par savu zemi un neatkarību. RTU studentiem no Ukrainas piešķir stipendijas, kā arī Ukrainas bēgļiem piedāvā apmesties universitātes dienesta viesnīcās.

«Ukrainā notiekošais ir prātam neaptverams – iet bojā bērni, viņu vecāki, mierīgie iedzīvotāji, kuri strādā un dzīvo šajā neatkarīgajā valstī, karavīri cīnās pret lielu pārspēku. RTU ir internacionāla universitāte, mēs esam toleranti pret visām tautībām, bet nekādā ziņā ne pret agresoru valdību, kas pieļauj genocīdu pret neatkarīgu tautu. Mēs esam kopā ar ukraiņu tautu, kas cīnās par savu neatkarību. Lai Ukraina dzīvo ilgi un mūžos,» karoga pacelšanas svinīgajā pasākumā sacīja RTU rektors Leonīds Ribickis. 

RTU studē 20 studenti no Ukrainas, un, sākot no marta, RTU viņiem piešķir stipendijas, lai studenti varētu dzīvot un mācīties Latvijā, kad viņu mājās ir karš. Tāpat individuālās pārrunās ar studentiem tiks apzinātas katra personīgās vajadzības, lai varētu attiecīgi palīdzēt. 

«Pirms trīsdesmit gadiem Baltijas tautām bija svarīgas demonstrācijas Stokholmā, Kopenhāgenā un citur, atbalstot mūsu vēlmi dzīvot brīvā un demokrātiskā valstī. Krievijas agresīvā politika trīsdesmit gados nav mainījusies, un nu ir mūsu kārta atbalstīt Ukrainu, kas cīnās, lai izveidotā demokrātiskā valsts netiktu sagrauta ar brutālu militāru spēku. Lai spētu palīdzēt, mums ir nekavējoties jāsaprot, kas pašlaik ir nepieciešams. Karš skar katru ģimeni individuāli, tāpēc mēs vēlamies uzklausīt katru Ukrainas studentu, lai spētu palīdzēt, kā vien mēs kā universitāte varēsim,» saka RTU rektora vietnieks starptautiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā Igors Tipāns. 

Patlaban RTU bēgļiem no Ukrainas ir sagatavojusi 50 vietas dienesta viesnīcās. Savukārt jau 24. februārī, tūlīt pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, RTU izsūtīja vēstules savām 13 partneraugstskolām un Ukrainas vēstniecībai Latvijā, piedāvājot iespēju partneraugstskolu doktorantūras studentiem kara dēļ pārtraukto pētniecisko darbu turpināt RTU. 

«Pirms nedēļas mēs neticējām, ka tepat blakus, kaimiņos, bērni dzims bunkuros un studējošie, kuriem būtu jāizbauda mācības un studiju laiks, būs spiesti nolikt grāmatas, lai ņemtu rokās ieročus un cīnītos par savu zemi. Es aicinu jūs visus nolikt pie malas nesaskaņas un būt vienotiem par to, kāda ir mūsu nostāja pret agresiju un pret agresoriem, būt vienotiem cīņā par taisnīgumu, sirdsapziņu, atbildīgumu un humānismu. Visu RTU studentu vārdā es saku nē karam,» svinīgajā Ukrainas karoga pacelšanas pasākumā sacīja RTU Studentu parlamenta prezidente Aneta Tarasova.

Karoga pacelšanā piedalījās RTU vīru koris «Gaudeamus» un jauktais koris «Vivere», kā arī RTU studenti, mācībspēki, zinātnieki, administrācijas pārstāvji, apliecinot, ka RTU nosoda Krievijas agresiju Ukrainā un atbalsta mieru un drošību Eiropā. 

Ķīpsalā paceļ Ukrainas karogu

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

1. marts, 2022 plkst. 14:29

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi