RTU piekto gadu saglabā pozīcijas Ilgtspējas indeksa Platīna kategorijā

17. jūnijs, 2022
.
.
.

Jau piekto gadu Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir iekļauta «Ilgtspējas indeksa» platīna kategorijā. RTU ir vienīgā no Latvijas augstskolām, kas saņēmusi šo augsto novērtējumu, un tas ir apliecinājums RTU centieniem iedzīvināt zaļo dzīvesveidu un sniegt zinātnisko ieguldījumu videi draudzīgu tehnoloģiju attīstībā. 

Atbilstoši «Ilgtspējas indeksa» metodoloģijai platīna kategoriju ieguvušie uzņēmumi savā darbībā ir pilnībā integrējuši korporatīvo atbildību, un tajos noteikti atbildīgie gan valdes, gan izpildītāju līmenī. Uzņēmumos notiek sistemātiska datu vākšana un ietekmes novērtēšana, kā arī tie par savu darbību atskaitās ar augsta līmeņa caurskatāmību un ietekmes auditorijas iesaisti, un to publiskotos datus ir apstiprinājis ārējs auditors. Šogad platīna kategorijā kopumā iekļuvuši 23 uzņēmumi. 
Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane informē, ka Ilgtspējas indeksa dalībnieku skaits turpina pieaug – šogad saņemti vairāk nekā 130 pieteikumi. Viņa arī uzsver, ka valsts un pašvaldību iestāžu skaits šī novērtējuma dalībnieku rindās strauji palielinās, jo ilgtspējīga sabiedrības un valsts attīstība ir saistīta ar izaicinājumiem, kuru pārvarēšana ļoti lielā mērā ir atkarīga no biznesa un valsts sektora sadarbības kvalitātes.

RTU mērķtiecīgi strādā, lai sniegtu savu ieguldījumu ilgtspējīgā attīstībā. RTU stratēģijā ir iekļauta ilgtspējas ideja un apņemšanās īstenot ANO 17 ilgtspējas mērķus.  
Ir izveidots Zaļās Ķīpsalas koncepts, kas paredz ievērot videi draudzīgus principus gan ikdienā, gan arī zinātnieku pētījumus koncentrēt zaļo tehnoloģiju attīstības virzienā. 

Piemēram, lai samazinātu plastmasas pudeļu patēriņu un kopējo atkritumu daudzumu, RTU fakultātēs izvietoti ūdens dzeršanas punkti, tiek šķiroti atkritumi. Zaļie principi tiek ievēroti, ēkas būvējot, rekonstruējot un aprīkojot. Svarīga loma ir RTU zinātnieku inovācijām, ko aprobē Ķīpsalā. Piemēram, studentu pilsētiņas ārtelpā ir izvietots energoefektīvs LED apgaismojums, savukārt dienesta viesnīcās un RTU Ķīpsalas peldbaseinā siltā ūdens sagatavošanā izmanto no notekūdeņu siltuma iegūtu siltumenerģija.

RTU īsteno digitalizāciju, pamazām atsakoties no dokumentu aprites drukas formātā un pārejot uz elektroniskajiem pakalpojumiem. RTU arī rūpējas par darbinieku lojalitāti un rīko pasākumus darbinieku ģimenēm.

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, izveidots 2011. gada sākumā un palīdz uzņēmumiem diagnosticēt darbības ilgtspēju un atbildības līmeni, vienlaikus sniedzot sabiedrībai, valsts un nevalstiskajām organizācijām objektīvus kritērijus, lai uzslavētu un atbalstītu tālredzīgākos un atbildīgākos Latvijas uzņēmumus. Šogad pirmoreiz izveidota Ilgtspējas indeksa Dimanta kategorija, kurā iekļauti četri uzņēmumi – «Latvenergo», «Rimi Latvia», «SEB banka» un «Swedbank».

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

17. jūnijs, 2022 plkst. 16:26

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi