RTU piedalīsies Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības konkursa «Zini! Ne mini!» rīkošanā

18. oktobris, 2016

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) piedalīsies Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) vispārizglītojošo skolu vidusskolēnu konkursa «Zini! Ne mini!» rīkošanā, kas notiks 17., 18. un 19. oktobrī plkst. 13 Rīgā, Arodbiedrību namā, Bruņinieku ielā 29/31, 2. stāva zālē.

RTU konkursa rīkošanā piedalīsies ar mājasdarba uzdevuma izstrādi, kurā skolēniem jāiztēlojas, ka viņiem pieder ražošanas uzņēmums. Tajā ir vadītājs un astoņas darbinieku grupas, turklāt katra darbinieku grupa nodarbojas ar atšķirīgu uzdevumu veikšanu. Skolēnu uzdevums ir vizuāli parādīt un izskaidrot, kā visi uzņēmuma darbinieki var savstarpēji visefektīvāk sazināties. Uzdevuma izpildei nepieciešama loģiskā domāšana, matemātikas zināšanas un radošums.

Par uzdevuma veiksmīgu atrisināšanu katras dienas konkursa labākā komanda balvā saņems ekskursiju uz RTU fakultātēm studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kā arī RTU suvenīrus.

Pēc mājasdarba prezentācijas norisināsies viktorīna, uz kuras jautājumiem būs jāatbild katram komandas pārstāvim individuāli. Pēc tam skolēni saņems uzdevumus aploksnēs, uz kuriem atbildes par darba tiesību un darba drošības tematiem meklēs kopīgi visa komanda.

Konkursam ir pieteikušās 36 komandas no 34 Rīgas vidusskolām, katrā komandā startēs 6 skolēni. Viņi sacentīsies zināšanās par darba tiesībām, darba aizsardzību un arodbiedrību lomu darbavietā.

Konkurss «Zini! Ne mini!» risināsies Karjeras nedēļā. LBAS to rīko sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldi, Rīgas vispārizglītojošo skolu karjeras konsultantu apvienību un RTU. Pasākuma mērķis ir veicināt vecāko klašu skolēnu izpratni par darba tiesībām un darba drošību, tādējādi gatavojot viņus darba dzīvei.

RTU Komunikācijas un mārketinga nodaļa

18. oktobris, 2016 plkst. 9:47