RTU piedalīsies jaunrades un tehnoloģiju festivālā «iNOVUSS»

27. augusts, 2019
Foto: LIAA

Rīgas Tehniskās universitāte (RTU) ar pasākumiem un ekspertu diskusijām piedalīsies jaunrades un tehnoloģiju festivālā «iNOVUSS», kas no 30. augusta līdz 1. septembrim notiks Lucavsalā.

Uz dažādām «iNOVUSS» skatuvēm 30. un 31. augustā kāps RTU pārstāvji.

Piektdien, 30. augustā, plkst. 16.00 par jaunākajām tendencēm apģērbu ražošanā, izmantojot viedo tekstilu, kas īpaši aktuāls ir sporta un medicīnas nozarē, diskusijā «Pētniecība kā inovatīva biznesa sastāvdaļa» stāstīs RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūta vadošais pētnieks, pēcdoktorants Pēteris Eizentāls. Viņš pēc doktora grāda iegūšanas Japānā atgriezies Latvijā, lai dotu savu ieguldījumu zinātnē. Pētnieks uzskata, ka inženierija ir joma, kas savieno teoriju un praksi.

Sestdien, 31. augustā, no plkst. 13.00 līdz 14.00 notiks diskusija «Ārvalstu investīcijas, kas tiecas uz izcilību», kurā piedalīsies RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps. Diskusijā uzmanība tiks pievērsta tik aktuālajam darbaspēka trūkuma jautājumam – vai Latvijas darbaspēks ir gatavs pielāgoties un iet līdzi mūsdienu tehnoloģiskajiem trendiem. Šis jautājums nodarbina kā vietējos uzņēmumus, tā starptautisko biznesa pakalpojumu centrus. Starptautiskie biznesa pakalpojumu centri ir viens no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) prioritātēm investīciju piesaistē mūsu valstij. Ap 50 starptautiskie biznesa pakalpojumu centri nodrošina teju 9000 mūsdienīgu darbavietu, kas nemitīgi meklē jaunus darbiniekus, un ap 300 miljonu eiro ikgadējo apgrozījumu, kas turpina pieaugt. Diskusija «Ārvalstu investīcijas, kas tiecas uz izcilību» notiks «Biznesa terasē».

Par to, kā ielauzties tehnoloģiju nozarē, kurā gan vietējā, gan starptautiskajā mērogā jau veiksmīgi darbojas daudz uzņēmumu, sestdien tiks spriests diskusijā «Ceļazīmes Tavai karjerai tehnoloģiju uzņēmumā». Eksperti, kuru vidū būs RTU Rīgas Biznesa skolas direktors Jānis Grēviņš, zīmēs ceļa karti kā jauniešiem, kuri vēl tikai domā par savu nākotnes profesiju, tā profesionāļiem, kuri vēlas pārkvalificēties. Diskusijas sākums – plkst. 17.30.

Savukārt plkst. 15.00 sāksies diskusija «Galaktikas ceļvedis stopētājiem – kāda būs tūrisma nākotne kosmosa laikmetā?». Tajā ar savu redzējumu un pieredzi, kas gūta, vairāk nekā desmit gadus nodarbojoties ar kompozītu materiālu konstrukciju tehnoloģiju attīstību sadarbībā ar Vācijas Kosmosa aģentūru, dalīsies RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Materiālu un konstrukcijas institūta vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš. Šobrīd viņš vada vienu no Eiropas Kosmosa aģentūras Latvijas projektiem.

Visu trīs dienu garumā festivālā «iNOVUSS» darbosies arī RTU, Rīgas Stradiņa universitātes, Latvijas Universitātes, Banku Augstskolas, Latvijas Jūras akadēmijas, Liepājas Universitātes un Ventspils Augstskolas kopā izveidota telts «Ideju banka». Teltī varēs izzināt programmu «Inovāciju granti studentiem», dažādus inovāciju veicināšanas instrumentus, to skaitā Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) programmas Latvijā, satikt augstskolu pārstāvjus, uzzināt par sadarbības iespējām, iegūt informāciju par uzņēmējdarbības prasmju attīstības aktivitātēm – pirmsinkubatoriem, inkubatoriem, «DEMOLA Latvia» programmu, studiju kursiem un pētniecības projektiem.

30. augustā plkst. 18.30 notiks pasaulē vadošā videi draudzīgo biznesa ideju konkursa «ClimateLaunchpad 2019» Latvijas fināls. Konkursu Latvijā jau otro gadu īsteno RTU Dizaina fabrika. Nacionālajā finālā tiks izvēlētas divas komandas, kas pārstāvēs Latviju konkursa lielajā finālā, cīnīsies par naudas balvām līdz 10 tūkst. eiro un iespēju turpināt idejas attīstību EIT zaļo tehnoloģiju akcelerācijas programmā «Climate-KIC Accelerator», cīnīsies septiņas komandas. Lielais fināls notiks 14. un 15. novembrī Amsterdamā, Nīderlandē.

Jaunrades un tehnoloģiju festivāls «iNOVUSS» notiks no 30. augusta līdz 1. septembrim Lucavsalā. To rīko LIAA Eiropas Reģionālā attīstības fonda darbības programmā «Izaugsme un nodarbinātība». Šīs vasaras lielākajā jaunrades pasākumā uz septiņām tematiskajām skatuvēm norisināsies vairāk nekā 50 pasākumi, tajos ar jaunāko nozarē dalīsies eksperti no 17 valstīm. Galvenā skatuve – «Magnetic Latvia» – pulcēs jaudīgākos starptautiskos ekspertus, kuri stāstīs par tendencēm, kas maina un mainīs ierasto realitāti, t. sk. par mākslīgo intelektu, nākotnes izglītību un cilvēcības lomu tuvākajās desmitgadēs. Satikt potenciālo investoru savai idejai un paplašināt profesionālo kontaktu loku aicinās «Naudas kvartāls», savukārt platforma «23XX» būs veltīta sievietes jaunrades spējām biznesā, tehnoloģijās un zinātnē. «iNOVUSS» šogad piesaka arī jaunu tēmu – DNS sekvencēšanu, kas, izpētot cilvēka ģenētisko informāciju, paver nebijušas iespējas uzlabot veselību, radīt katra cilvēka genomam pielāgotus produktus un noskaidrot savu izcelsmi vairākās paaudzēs. Plašāka informācija par festivālu mājaslapā un LIAA Facebook lapā

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

27. augusts, 2019 plkst. 9:46