RTU piedalās vērienīgā zinātniskā projektā, lai uzlabotu muskuloskeletālo traucējumu ārstēšanu

18. marts, 2020
.
.
.

Lai izstrādātu jaunas tehnoloģijas un ārstniecības metodes muskuļu un skeleta sistēmas saslimšanu ārstēšanai, universitātes, pētniecības organizācijas un uzņēmumi no septiņām Eiropas valstīm īsteno kopīgu projektu jauno zinātnieku izglītošanai.

Projektu «Precision medicine for musculoskeletal regeneration, prosthetics, and active ageing – PREMUROSA» īsteno partnerorganizācijas no Itālijas, Somijas, Portugāles, Īrijas, Latvijas, Serbijas un Šveices. Četru gadu laikā projektam būs pieejami 3,4 miljoni eiro no Eiropas Savienības (ES) pētniecības un inovāciju pamatprogrammas «Apvārsnis 2020».

Muskuļu un skeleta sistēmas saslimšanas skar lielu daļu cilvēku, īpaši vecumā virs 60 gadiem, tās pazemina dzīves kvalitāti, rada lielu slogu veselības aprūpes un labklājības sistēmai. Šo saslimšanu ārstēšana lielākoties saistīta ar protezēšanu vai reģeneratīvām ķirurģiskām procedūrām, taču pacientu reakcija uz ārstēšanu var ievērojami atšķirties. Būtiskus uzlabojumus ārstēšanā dotu precīzijas medicīnas attīstība, izmantojot inovatīvus un pacientiem individuāli pielāgotus diagnostikas, ārstniecības un rehabilitācijas risinājumus.

PREMUROSA projektā tiks apmācīti 13 jaunie zinātnieki. Sadarbība universitāšu, industrijas un klīniku starpā nodrošinās viņiem novatorisku pieeju jaunu zināšanu un prasmju apguvei doktorantūras laikā.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kā viens no projekta partneriem piesaistīs doktorantu no ārvalstīm, lai attīstītu viedus, personalizētus bionoārdāmus biomateriālus kaulaudu reģenerācijai. Doktorants piedalīsies arī Baltijas Biomateriālu ekslelences centra (Baltic Biomaterials Centre of Excellence – BBCE) programmās.

Jāatgādina, ka šogad sākts BBCE projekts, kas veicina sadarbību un zināšanu apmaiņu starp vietējām un starptautiskām pētniecības organizācijām un industriju, apvieno kompetences un attīsta infrastruktūru, tādējādi stiprinot biomateriālu nozari reģionā un ļaujot zinātniekiem pētīt, izstrādāt un komercializēt jaunus biomateriālus kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Vērienīgā projekta īstenošanai apvienojušās starptautiski atzītas pētniecības institūcijas un industrijas pārstāvji no Latvijas (RTU, Latvijas Organiskās sintēzes institūts, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), RSU Stomatoloģijas institūts), Šveices un Vācijas.  

Savukārt PERMUSA īstenošanai apvienojušās 11 universitātes un pētnieciskās institūcijas Austrumu Pjemontas universitātes vadībā un seši uzņēmumi un neakadēmiski partneri, kas specializējas biomedicīnas jomā.

PREMUSA ir daļa Marijas Sklodovskas-Kirī vārdā nosauktās inovatīvo apmācību tīkla programmas. Programmas galvenais mērķis ir izaudzināt jaunu uzņēmīgu, radošu, inovatīvu un ar uzņēmējspēju apveltītu jauno zinātnieku paaudzi. 

Papildu informācija.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. marts, 2020 plkst. 14:33

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi