RTU piedalās unikālā projektā «TRUFFLE»

22. augusts, 2013

Universitāšu un lauksaimnieku sadarbības tīkls (TRUFFLE) tiek veidots, lai veicinātu trifeļsēņu kultivēšanu Latvijā un Lietuvā, sniedzot zinātniski pamatotu informatīvu un metodisku atbalstu uzņēmējiem, attīstot šo, Baltijas reģionam pagaidām netradicionālo, lauksaimniecības nozari.

Projekta uzdevums ir izpētīt ēdamās pazemes sēnes – Vasaras trifeles jeb Burgundijas trifeles (Tuber aestivum) audzēšanas iespējas un metodes, kas vislabāk atbilstu Latvijas – Lietuvas pierobežas klimatam un augsnes īpatnībām. Līdztekus tiek pētīta arī trifeļu ģints sēņu izplatība savvaļā.

Projektu kopīgi īsteno: Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Lietuvas Lauksaimniecības un Mežkopības Zinātniskā centra Mežkopības institūts un Klaipēdas Universitāte.

Vairāk par projektu: http://truffle.eu.com

22. augusts, 2013 plkst. 13:22