RTU piedalās Eiropas Reģionu un pilsētu nedēļā «Open Days 2013» Briselē

8. oktobris, 2013

Otrdien, 8. oktobrī, Reģionu komitejā Briselē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tautsaimniecības un reģionālās ekonomikas institūta pārstāvji organizē semināru par attālināto darbu Eiropas lauku reģionos «Smart Work Version 2.0 in Rural Europe».

Semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar reģionālās attīstības iespējām, ko rada arvien plašāka elastīgu darba formu izmantošana, kā arī informācijas un komunikāciju tehnoloģiju infrastruktūras attīstība. Tiks diskutēts par attālinātā darba centru veidošanu Eiropas lauku reģionos, balstoties uz Lielbritānijas un Francijas pieredzi.

Attālinātā darba centrs ir birojs ar attālinātajam darbam nepieciešamo aprīkojumu, tostarp augstas kvalitātes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, ātrgaitas internetu u. tml. Eiropā šādi centri darbojas daudzās lauku teritorijās, kur vērojams bezdarbs un iedzīvotāju skaita samazināšanās, tie ļauj apvienot dzīvi laukos ar augsti kvalificētu darbu. Šādi centri darbojas arī Latvijas kaimiņvalstī Igaunijā.

Seminārs «Open Days 2013» tiek organizēts Dānijas Ziemeļu reģiona vadībā, piedaloties organizācijai «Nièvre Numérique» no Francijas un RTU Tautsaimniecības un reģionālās ekonomikas institūtam.

RTU pētnieki aktīvi darbojas INTERREG IVC programmas projektā «MICROPOL– attālinātā darba centri ārpus metropoļu reģioniem», lai popularizētu elastīgas darba priekšrocības un iespējas, kuras paver jaunāko tehnoloģiju izmantošana.

«Mūsu pētījumi liecina, ka Latvijā ir augsts pieprasījums pēc attālinātādarba iespējām, kas saglabājas līdzvērtīgs neatkarīgi no respondentu dzimuma, vecuma un dzīvesvietas. Cilvēki mazāk apdzīvotos reģionos ir ieinteresēti socializēšanās un profesionālas tīklošanās aktivitātēs attālinātā darba centros,» uzsver projekta vadītāja, RTU profesore MaijaŠenfelde.

RTU Informācijas centrs

8. oktobris, 2013 plkst. 13:26