RTU pieaug ārzemju absolventu skaits

8. jūlijs, 2011

Noslēdzoties vasaras izlaidumu posmam, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Ārzemju studentu departaments informē, ka ar katru gadu palielinās ārzemju absolventu skaits – šogad RTU absolvējuši 26 ārzemju studenti, kas ir par 16 vairāk, nekā pagājušajā gadā. Šie studenti pēc kvalitatīvām zināšanām uz Latviju mērojuši tālu ceļu no dažādām pasaules valstīm.

2010./2011. mācību gadā bakalaura un maģistra grādus inženierzinātnēs unvadības zinātnēs RTU piešķīra studentiem no Eiropas (Vācija, Igaunija),Aizkaukāza reģiona (Azerbaidžāna), Vidusāzijas (Uzbekistāna, Tadžikistāna, Kirgizstāna), Austrumāzijas (Ķīna), Dienvidāzijas (Nepāla), Āfrikas (Nigērija), Tuvajiem Austrumiem (Izraēla) un pat Austrālijas.

Daļa ārzemju studentu, kas šogad absolvēja RTU, jau noformējuši dokumentus un plāno turpināt mācības RTU, padziļinot un nostiprinot jau iegūtās zināšanas augstākā līmeņa programmās.

«Uz ārvalstu tirgu vērstā darbība RTU vainagojas panākumiem ne vien kvantitātē – studentu skaita pieaugumā – bet arī kvalitātē. Starp šā gada RTU ārzemju absolventiem ir tādi, kas guvuši ievērojamus panākumus studijās, sportā, sabiedriskajās aktivitātēs. Piemēram, maģistra grādu ar izcilību ieguvuši studenti no Austrālijas un Izraēlas. Interesanti, ka students no Izraēlas studijas izvēlētajā nozarē tieši RTU sācis pēc tam, kad bakalaura grādu ieguvis prestižajā Izraēlas Tehnoloģiju institūtā Technion,» stāsta RTU Ārzemju studentu departamenta projektu vadītāja Zane Purlaura. «Ārvalstu studenti aktīvi piedalās dažādos Eiropas integrācijas projektos un iesaistās vietējā sabiedriskajā dzīvē. Piemēram, maijā students no Tadžikistānas, kurš jaunajā mācību gadā sāks studijas maģistrantūrā, izcīnīja otro vietu RTURektora kausa izcīņas sacensībās brīvajā cīņā.»

Salīdzinot ārvalstu studentu skaitu vairāku gadu griezumā, RTU pēdējos gados būtiski palielinājies gan pilna laika ārvalstu studentu, gan apmaiņas studentu skaits. Salīdzinoši – 2008./2009. akadēmiskajā gadā RTU studēja 104 ārvalstu studenti, savukārt 2010./2011. akadēmiskā gadā –230 ārvalstu studenti.

RTU apmaiņas studentu vidū vislielākais studentu skaits ir no Spānijas, Polijas, Itālijas, Francijas; savukārt pilna laika studentu vidū vislielākais skaits ir no Uzbekistānas, Tadžikistānas, Kamerūnas, Nigērijas.

Kā iespējamos iemeslus ārvalstu studentu skaita palielinājumam Z. Purlaura min vairākus faktus: Latvijā pakāpeniski tiek sakārtota likumdošana, kas atvieglo ārvalstu studentu iebraukšanu un uzturēšanos valstī, RTU piedāvā plašas studiju iespējas angļu valodā, aktīvi veido arvien jaunas ārvalstu studentiem paredzētas studiju programmas visās RTU fakultātēs un popularizē tās. Kā stimulējošs faktors ir arī tas, ka Rīga ir pievilcīga pilsēta.

«RTU pateicas Izglītības un zinātnes ministrijai, Ārlietu ministrijai unIekšlietu ministrijai par veiktajām pārmaiņām likumdošanā, kas veicinājušas starptautisko sadarbību un augstākās izglītības eksportspēju. Ceram, ka arī mūsu turpmākā sadarbība būs tikpat veiksmīgaun tuvākajā nākotnē tiks atrisināti vēl nesakārtotie jautājumi, kas veicinās starptautisko studentu skaita pieaugumu Latvijā,» saka RTU Ārzemju studentu departamenta direktors Igors Tipāns.

RTU ārvalstu studentiem piedāvā plašu studiju programmu spektru – visos studiju līmeņos. Kopumā šobrīd ārvalstu studenti RTU var apgūt vairāk nekā 20 studiju programmas visās RTU fakultātēs. Populārākās RTU studijuprogrammas ārvalstu studentu vidū bakalaura līmenī ir «Uzņēmējdarbība un vadīšana» un «Aviācijas transports», savukārt maģistra līmenī – «Vides zinātne».

RTU Informācijas centrs

8. jūlijs, 2011 plkst. 11:05