RTU pētnieks Reinis Āboltiņš: Jāmazina atkarība no fosilās enerģijas

26. marts, 2020
Foto: pixabay.com

«Valstij nav jāgarantē mūžīga laime, bet tā arī nedrīkst pēkšņi fundamentāli mainīt spēles noteikumus,» raksturojot ideju pilnībā atcelt obligātās iepirkumu komponentes (OIK) maksājumus, uzver Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta pētnieks Reinis Āboltiņš intervijā, kas 25. martā publicēta laikrakstā «Diena».

Pētnieks šo ideju dēvē par politisku populismu, uzsverot, ka šādam solim varētu būt arī nopietnas tiesiskas sekas, tajā skaitā investoru tiesvedības pret valsti. «Svarīgākais ir saprast, kādēļ mēs runājam par OIK kā atbalstu elektroenerģijas ražošanā, kāda ir tā jēga. Pat ja lēmumi bijuši angažēti, tas nenozīmē, ka visi, kuri ir izmantojuši likumos iestrādātās tiesības, ir bijuši negodīgi,» teic pētnieks.

Likumdevējs ir konsekventi pēdējos 25 gadus pieņēmis lēmumus, lai atbalstītu elektroenerģijas ražošanu no atjaunojamiem energoresursiem. Lielākā problēma ir tā, ka vienlaikus, izmantojot OIK, tika atbalstīta arī dabas gāzes ražošana koģenerācijas stacijās, kas nebija pareizi. Lai arī sabiedrībai ilgstoši tika stāstīts, ka OIK ir atbalsts tikai zaļajai enerģijai, tomēr tur bija arī atbalsts koģenerācijai, vēstīts intervijā.

Laikraksta «Diena» 2020. gada 25. marta publikācija «Neiedurt fosilās atkarības adatu vēl dziļāk vēnā». 1. lpp. un 2. lpp.

RTU Sabiedrisko attieecību departaments

26. marts, 2020 plkst. 13:16