RTU pētnieki radījuši virtuālu «darba fabriku» Eiropas IT studentiem

30. septembris, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pētnieki sadarbībā ar 70 partneru institūcijām no 31 Eiropas valsts izstrādājuši Eiropas līmeņa studentu «darba fabriku» (Student European Job Factory) – virtuālu platformu, kurā studenti no visas Eiropas tiek atbalstīti darba meklējumos.

Iecerēts, ka studentu «darba fabrika» būs portāls internetā, kurā informācijas tehnoloģijas (IT) jomas studenti varēs virtuāli tikties ar augstskolu un uzņēmumu pārstāvjiem no visas Eiropas. Ikviens students portālā varēs prezentēt sevi, sniedzot informāciju par profesionālo pieredzi un prasmēm, ar mērķi nākotnē tikt izvēlētam par kāda biznesa projekta vai prakses projekta dalībnieku. IT uzņēmumi portālā varēs meklēt iespējamos sadarbības partnerus studentu un mācībspēku vidū. Savukārt augstskolas – regulāri aktivizēt studentu un uzņēmumu sadarbību, iniciējot kopīgus projektus.

Pašlaik studentu «darba fabrika» atrodas testēšanas režīmā. Reāli tā savu darbu sāks pēc pāris mēnešiem. Studenti, IT uzņēmumi un mācībspēki «darba fabrikas» pakalpojumus varēs izmantot, brīvi reģistrējoties portālā.

Pētnieki izveidojuši arī tiešsaistes datubāzi «INFO-SYS», kur bakalaura un maģistra līmeņa studenti var iepazīties ar aktuālajiem IT jomas pētniecības projektiem un virzieniem, kā arī Eiropas mēroga tematisko tīklu, kas veicinās studiju procesa, pētniecības un inovāciju attīstību datorzinātnes jomā.

Produkti izstrādāti Mūžizglītības programmas (Lifelong Learning Programme) apakšprogrammas ERASMUS tematiskā tīkla projekta 142399-LLP-1-2008-1-BG-ERASMUS-ENW SOCRATES «ETN TRICE – Erasmus European Thematic Network for Teaching, Research and Innovation in Computing Education» ietvaros.

Projektu vada Ruses Universitāte (Bulgārija). Kopumā projektā iesaistīti 70 partneri no 31 Eiropas valsts. No RTU puses projektā piedalījās Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Sistēmu teorijas un projektēšanas katedras pētnieki. Projekta laikā RTU ir saņēmusi balvu kā viens no labākajiem sadarbības partneriem, kā arī vairāki pētnieki saņēmuši apbalvojumus «Crystal Prize» par aktuāliem pētījumiem un tiem veltītu izcilu zinātnisko publikāciju izstrādi.

European Thematic Network
142399-LLP-1-2008-1-BG-ERASMUS-ENW