RTU pētnieki izstrādās modeli darba tirgus prognozēšanai

21. aprīlis, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes vadošais pētnieks Valērijs Skribans uzvarējis Ekonomikas ministrijas rīkotajā konkursā par vidēja un ilgstoša termiņa darba tirgus prognozēšanas instrumenta pilnveidi.

Ls 91 465,10 vērtais līgums paredz, ka darba grupa V. Skribana vadībā izstrādās sistēmdinamikas modeli, ar kura palīdzību būs iespēja prognozēt darba tirgus pārmaiņas un virzību, demogrāfiskos procesus, izglītības politiku un valsts budžeta politiku izglītības un darba tirgus jomā.

Projekta darba grupu veido tās vadītājs V. Skribans, Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta pētniece, docente Astra Auziņa un Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Modelēšanas un imitācijas katedras vadošais pētnieks Arnis Lektauers.

Kā skaidro V.Skribans, viņa vadītais projekts atzīts par labāko, jo tas balstīts uz Austrumeiropā vēl salīdzinoši jaunu metodi – sistēmdinamikas metodi, kuras priekšrocība ir ne tikai iespēja pētīt tiešos efektus, bet arī ievēro atgriezeniskās sakarības utt.

Patlaban Ekonomikas ministrijā ir izsludināts vēl viens konkurss, kassaistīts ar darba tirgus pētījumiem. RTU darbinieki ir aicināti izveidot komandu un uzvarēt vēl vienā konkursā.

RTU Informācijas centrs

21. aprīlis, 2011 plkst. 20:12