RTU pētniece Velta Tupureina skaidro nekvalitatīva silikona pazīmes

17. novembris, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Polimēru materiālu institūta vadošā pētniece Velta Tupureina Latvijas Televīzijas raidījumā «4. studija» stāsta par silikonu un skaidro, kā izvēlēties kvalitatīvu cepamformu.

Pētniece norāda, ka nevajadzētu izvēlēties lētākās cepamformas, turklāt jāizvēlas tādas, kurām klāt pievienots sertifikāts, kas apliecina kvalitāti.

Pie silikoniem dažkārt pievieno arī pildvielas, proti, krītu un viendabīgu, no kaolinīta rūdas veidotu iezi – balto mālu – kaolīnu. Abas šīs pildvielas plaši izmanto plastmasas rūpniecībā, un, «ja kompozīcija nav kvalitatīva, tad uz silikona var saskatīt sīkas un baltas daļiņas. Tas nozīmē, ka laika gaitā un apkārtējās vides faktoru ietekmē šīs sīkās daļiņas izsvīst uz virmas,» saka V. Tupureina. RTU pētniece piebilst, ka bieži vien šīs daļiņas pašas par sevi nav kaitīgas, tomēr grūti pateikt, kas silikonam vēl klāt bijis piemaisīts, izraisot nogulšņu atdalīšanos no pamatsastāva.

Raidījumu var noskatīties Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vienotā ziņu portāla lsm.lv mājaslapas arhīvā (15.11.2016.).

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

17. novembris, 2016 plkst. 13:44