RTU pētniece guvusi starptautiskus panākumus

17. maijs, 2010

Rīgas Tehniskās universitātes Biotekstilmateriālu zinātniskās pētniecības laboratorijas (RTU BTMZPL) vadošā pētniece Dr. sc. ing. Inga Ļašenko guvusi atzīstamus panākumus, iegūstot divus starptautiski nozīmīgus apbalvojumus – Korejas Starptautiskā  zinātnieču izgudrojumu un inovāciju ekspozīcijas Zelta medaļu un Korejas Patentu valdes speciālbalvu par inovatīvu zinātniskā darba risinājumu.

17.05.2010.

Korejas Starptautiskais sieviešu inovatoru konkurss (KoreaInternational Women's Invention Exposition 2010 notika no 6. līdz 9.maijam Seulā. Prestižajā starptautiskajā pasākumā piedalījās aptuveni500 sievietes zinātnieces no vairāk nekā 30 pasaules valstīm, tostarp,arī Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, ASV, Kanādas, Japānas, Ķīnas u. c.

RTU Zinātniece I. Ļašenko nolasīja referātu «Ar dzintara suspensijuimpregnēts tekstilmateriāls». Izvērtējot kvalifikācijas kritērijus,zinātniskā ekspertu komisija I. Ļašenko darbam piešķīra Zelta medaļu.

I. Ļašenko piedāvātā tehnoloģiski pārstrādātā dzintara saturošāsuspensija izmantojama higiēnisku tekstilpreču ražošanā, farmācijā unkosmētikā. Tā satur tehnoloģiski pārtsrādātas mikroskopiskas dzintaradaļiņas un enerģētiskas vielas, kas neizraisa blakusefektus.Tehnoloģiski pārstrādātais dzintars var būt dzintarskābes vaidzintarskābes sāls pulvera veidā.

Īpašu paldies par sagādāto iespēju piedalīties šajā pasaules līmeņa zinātnes forumā I. Ļašenko saka RTU vadībai.

Inženierzinātņu doktores I. Ļašenko prezentētie tekstilmateriāli,kas impregnēti ar dzintara suspensiju, guva milzu interesi un nedalītuievērību.

Forumā tika uzsvērts, ka sievietēm izcīnīt panākumus zinātnē, irdaudzkārt grūtāk, jo viņas ir ne tikai zinātnieces, bet arī sievas unmātes savās ģimenēs.

17. maijs, 2010 plkst. 13:56