RTU pētījumi iekļauti Latvijas zinātnes 10 nozīmīgāko sasniegumu vidū

9. janvāris, 2013

Latvijas Zinātņu akadēmija nosaukusi desmit nozīmīgākos Latvijas zinātnes sasniegumus 2012. gadā, divi no tiem ir RTU veikti zinātniskie pētījumi:

• «Jaunas katalītiskas glicerīnskābes un pienskābes iegūšanas metodes, oksidējot glicerīnu ar gaisu vai molekulāro skābekli. Jauna aktīvāku un selektīvāku katalizatoru sintēzes metode», pie kura strādājusi pētnieku grupa:  Dr. chem. Svetlana Čornaja, LZA īst. loc. Valdis Kampars, Dr. sc. ing. Ēriks Palčevskis, Dr. chem. Lidija Kuļikova, Dr. chem. Vera Serga, Dr. chem. Svetlana Žižkuna, Konstantīns Dubencovs, Olga Stepanova, Elīna Sproģe un Antons Cvetkovs;
  • atklājums, ka halkogenīdu pārklājumus nanotehnoloģijai un nanoelektronikai ir iespējams kristalizēt ar elektronu kūļa palīdzību izmantošanai elektronu litogrāfijā, pie kura strādājuši: Dr. phys. Vjačeslavs Gerbreders, Dr. phys. Oksana Šimane, Dr. phys. Arnis Gulbis sadarbībā ar Daugavpils Universitāti.

Visu desmit Latvijas Zinātnes sasniegumu prezentācija un tikšanās ar autoriem gaidāma Latvijas Zinātņu akadēmijas svinīgajā sēdē 2013. gada 17. janvārī plkst. 14 LZA augstceltnē, 3. stāva zālē.

RTU Zinātņu prorektora dienests

9. janvāris, 2013 plkst. 10:24