RTU pasniedzējs atkal kļuvis par studentu

6. janvāris, 2017
Egils Dzelzītis

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta direktors profesors Egīls Dzelzītis ir viens no vecākajiem studentiem RTU. Par to raksta «Latvijas Avīzes» iknedēļas žurnāls «Mājas Viesis». «Lai mācītos, gadiem nav nozīmes,» saka pasniedzējs un arī students E. Dzelzītis.

Divu maģistra grādu un viena zinātniskā grāda īpašnieks E. Dzelzītis 71 gada vecumā sācis doktorantūras studijas elektrotehnoloģijas datorvadībā, lai pilnvērtīgāk sekotu līdzi tehnoloģijām, kas mūsdienās mainās ļoti strauji. E. Dzelzītis žurnālam jokojot saka, ka viņa ideāls ir literārais tēls Karlsons – kungs labākajos gados, vienmēr optimists, bez mazvērtības kompleksiem.

E. Dzelzīti gadu skaita ziņā pārspēj 72 gadus vecais Jānis Palkavnieks, kurš studē Latvijas Lauksaimniecības universitātē. Kā raksta žurnāls, studējošo skaits vecumā pēc 40 pēdējos trīs gados ir pieaudzis – Latvijas augstskolās ap 7% studentu ir vairāk par 40 gadiem, bet starp neklātienes jeb nepilna laika studējošajiem šis īpatsvars ir vēl lielāks.

«RTU populārāko studiju programmu vidū ar 55 studentiem vecumā pēc 40 gadiem izvirzījusies uzņēmumu un organizāciju vadīšanas studiju maģistrantūras programma angļu valodā, savukārt 37 cilvēki izvēlējušies dzelzceļa transporta studijas, 36 – būvniecību, 27 – enerģētiku un elektrotehniku, 20 – vadībzinātnes un ekonomiku doktorantūrā,» raksta žurnāls «Mājas Viesis».

RTU Studiju departamenta direktora vietnieks izglītības jomā Uģis Citskovskis žurnālam norāda, ka lielais studentu skaits dzelzceļa transporta un enerģētikas programmās izskaidrojams arī ar divu valsts akciju sabiedrību – «Latvenergo» un «Latvijas dzelzceļš» – atbalstu, saviem darbiniekiem finansējot studijas augstskolā.

Rakstu «Students pēc 40» lasiet žurnālā «Mājas Viesis» (5. – 11.01.2017.).

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

6. janvāris, 2017 plkst. 12:56