RTU pārstāvji norāda uz nepieciešamību studēt angļu valodā

31. janvāris, 2011
.
.
.

Lai augstākā izglītība un zinātne veiksmīgi attīstītos, nepieciešams nodrošināt studijas un disertācijas darbu sagatavošanu angļu valodā, sestdien, 29. janvārī, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības rīkotajā paneļdiskusijā pauda RTU pārstāvji – jaunievēlētais rektors Leonīds Ribickis un vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš (attēlā).

RTU rektors L. Ribickis uzskata, ka ikvienā fakultātē vajadzētu nodrošināt studijas angļu valodā, kas tehnoloģiskajās specialitātēs būtuliels ieguldījums, ja ir vēlme darboties ārpus Latvijas robežām. Tāpat tā būtu iespēja piesaistīt lektorus no ārvalstīm.

Tai pat laikā viņš ierosina arī Latvijā ieviest Igaunijai līdzīgu sistēmu, paredzot, ka visiem doktorantiem pirms sava darba aizstāvēšanasviens semestris ir jāpavada, studējot ārzemēs.

Savukārt RTU Būvzinātnes centra vadošais pētnieks K. Kalniņš atzīst, ka patlaban reti kurš jaunais zinātnieks plāno savu disertācijas darbu rakstīt un aizstāvēt angļu valodā, taču tas ir viens no veidiem, kā ārpus Latvijas var uzzināt par mūsu zinātniekiem un viņu sasniegumiem.

«Kāda nākotne ir zinātnei, ja raksti netiek veikti angļu valodā? Zinātnisko darbu izstrādāšanu un disertāciju aizstāvēšana angļu valodā ir vienīgais veids, kā izdzīvot un tikt ārā no purva, kurā patlaban atrodamies,» atzina K.Kalniņš un pauda pārliecību, ka šis laiks tikai pierāda, ka nākotnē Latvijas zinātniekiem ir jāstrādā roku rokā ar Eiropas zinātniekiem.

Portāla «politika.lv» izglītības sadaļas redaktore Marija Golubeva uzskata, ka viens no veidiem, kā paaugstināt un attīstīt nākotnē augstākās izglītības kvalitāti, ir veicināt mācībspēku paaudzes maiņu: «Mācībspēku paaudze būtiski noveco, un jaunie viņu vietā nenāk. Arī zinātnieku skaits Latvijā kļūst aizvien mazāks, nekā tas ir nepieciešams, lai zinātne attīstītos,» ziņo LETA.

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas Zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju departamenta direktore Irina Arhipova pauda viedokli, ka krīzedod iespēju valstij novērtēt un saprast, ka valsts prioritāte ir izglītība un zinātne.

Ekspertu diskusijas mērķis bija analizēt zinātnes un augstākās izglītības pašreizējo stāvokli un ieskicēt iespējamos attīstības scenārijus nākamajiem gadiem.

Paneļdiskusiju organizēja Latvijas Jauno zinātnieku apvienība, svinot savu piecu gadu jubileju.

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība dibināta 2006. gadā, tai ir vairāk nekā 300 biedru, un apvienība apvieno Latvijas topošos un jaunos zinātniekus no dažādām akadēmiskajām disciplīnām.

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

31. janvāris, 2011 plkst. 9:36

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi