RTU pārstāvji diskutēs par zinātnes un augstākās izglītības attīstību

24. janvāris, 2011

Sestdien, 29. janvārī, plkst. 11 Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā Latvijas Jauno zinātnieku apvienība (LJZA) rīko paneļdiskusiju «Latvijas zinātne un augstākā izglītība 2016», kurā piedalīsies arī RTU zinātņu prorektors Leonīds Ribickis un Būvzinātnes centra vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš.

24.01.2011.

Kopā ar RTU pārstāvjiem diskusijā kā eksperti piedalīsies arī Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas priekšsēdētājs Roberts Ķīlis,portāla «politika.lv» izglītības sadaļas redaktore Marija Golubeva un Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece nozares politikas jautājumos Kristīne Vāgnere. Tāpat diskusijā piedalīsies LJZA un citu nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Paneļdiskusijas mērķis ir analizēt zinātnes un augstākās izglītības pašreizējo stāvokli un ieskicēt iespējamos attīstības scenārijus nākamajiem pieciem gadiem, informē LJZA valdes loceklis Mārtiņš Kaprāns.

Diskusija tiek rīkota par godu LJZA piecu gadu jubilejai. Apvienības valdes priekšsēdētājs Gints Turlajs norāda, ka pašreizējā situācijā ir ļoti atbilstošs brīdis, lai ar vēsu prātu apspriestu Latvijas zinātnes un augstākās izglītības izaugsmes alternatīvas. «Tas ir arī labs vadmotīvs mūsu apvienības turpmākajai darbībai, un vienlaikus tas kalpo par simbolisku atskaites punktu, lai vēl pēc pieciem gadiem varētu izmērīt mūsu darbības efektivitāti,» piebilst Turlajs.

LJZA ir dibināta 2006. gadā, tai ir vairāk nekā 300 biedru, un tā ir lielākā nevalstiskā organizācija, kas apvieno dažādu akadēmisko disciplīnu topošos un jaunos zinātniekus.

RTU Informācijas centrs

24. janvāris, 2011 plkst. 16:34