RTU pārbaudīs sabiedrībā zināmu inovatoru spēju stāties pretī mākslīgajam intelektam ideju ģenerēšanā

26. septembris, 2023

29. septembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) organizētajā «Lielākajā prāta vētrā pasaulē» četri sabiedrībā zināmi uzņēmējdarbības, inovāciju un reklāmas jomas pārstāvji sacentīsies ar mākslīgo intelektu, lai pārbaudītu, kurš ir sekmīgāks ideju ģenerētājs. «Lielākajā prāta vētrā pasaulē» studenti un citi interesenti ģenerēs jaunas produktu un pakalpojumu idejas, cenšoties uzstādīt Ginesa rekordu.

«Īpašā eksperimentā piedalīsies četri mākslīgā intelekta ego un četri cilvēki, kuru darba ikdiena ir tieši saistīta ar dažādu ideju vērtēšanu. Visiem tiks doti vieni un tie paši uzdevumi ideju radīšanai,» stāsta Ginesa rekorda «Lielākā prāta vētra pasaulē» idejas autore, RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja, zinātņu doktore Elīna Miķelsone.

Ar mākslīgo intelektu sacentīsies «Riga TechGirls» vadītāja Anna Andersone, SEB Inovāciju centra vadītāja Ance Āboliņa, reklāmas aģentūras «Magic» vadītājs Andris Rubīns  un SIA «Blue Shock Race» dibinātājs un vadītājs Artis Daugins. Eksperimentu vadīs RTU Arhitektūras fakultātes doktorants un inovators Matijs Babris.

Ginesa rekords «Lielākā prāta vētra pasaulē» Eiropā tiks īstenots pirmo reizi. Tas notiks Starptautiskajā Ķīpsalas izstāžu centrā plkst. 12 (ierašanās no plkst. 10 līdz 11.40). Piedalīties tajā var jebkurš interesents, reģistrējoties šeit. Pasākuma dalībnieki, kuri pirmie iesniegs visvairāk kvalitatīvu un inovatīvu ideju, arī sacentīsies par 1000 eiro naudas balvu. Balvas ieguvēju noteiks žūrija.

«Lielāko prāta vētru pasaulē» RTU organizē sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kas šobrīd strādā pie Latvijas starptautiskā pozicionējuma missionLatvia. Rekordu atbalsta arī lieldraugi – «Maxima Latvija», «KPMG Baltics», «Rīgas satiksme», SEB banka un «Magebit».

«Rīgas satiksme» atbalsta jaunas idejas, pārmaiņas un zaļo kursu, tāpēc gribam turēt roku uz nākotnes pulsa. Pasaulē lielākās prāta vētras un inovāciju laboratorijas ideja aizrauj, jo tieši tur 29. septembrī pukstēs nākotnes sirds,» saka «Rīgas satiksmes» Personāla pārvaldības daļas vadītāja Marika Avota.

Pasākumā dalībnieki varēs iesaistīties arī partneru aktivitātēs, baudīt muzikāli inovatīvus pārsteigumus, novērtēt RTU īstenotās vērienīgās programmas «Studentu inovāciju granti» dalībnieku inovāciju izstādi.

Pasākums notiks programmā «RTU Studentu inovāciju granti» (Nr. 1.1.1.3/21/A/005) un ir daļa no RTU Inovāciju maratona. 29. septembrī RTU norisināsies arī tīklošanās pasākums zinātniekiem un uzņēmējiem «Matchmaking Breakfest», pirmais Latvijas inovāciju ekosistēmas samits «Innovate 360» un Zinātnieku nakts.

Ginesa rekorda norisei būs iespējams sekot līdzi arī tiešraidē RTU Facebook kanālā.

Par Ginesa rekordu un mākslīgā intelekta eksperimentu E. Miķelsone stāsta arī portālam jauns.lv.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

26. septembris, 2023 plkst. 11:22