RTU paraksta sadarbības līgumu ar «SmartLynx Airlines» par studentu prakses organizēšanu uzņēmumā

28. aprīlis, 2022
.
.
.
Sadarbības līgumu parakstīja RTU rektors Leonīds Ribickis un «SmartLynx Airlines» Personāla daļas vadītāja Māra Šteinberga. Foto: Armands Kaņeps, RTU

Lai, gatavojot topošos avioinženierus darba tirgum, nodrošinātu viņiem plašākas prakses iespējas, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un uzņēmums «SmartLynx Airlines» ir noslēguši sadarbības līgumu, ko parakstīja RTU rektors Leonīds Ribickis un «SmartLynx Airlines» Personāla daļas vadītāja Māra Šteinberga.

Sadarbības līgums pamatā attiecas uz RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes studiju programmas «Aviācijas transports» studentiem. Šajā programmā tiek sagatavoti aviācijas transporta nozarei nepieciešamie inženierzinātņu speciālisti, kuri, absolvējot RTU, kļūst par starptautiska līmeņa gaisa kuģu mehānisko iekārtu, dzinēju un avionikas sistēmu tehniskās ekspluatācijas speciālistiem, kas spēj projektēt aviācijas tehniku, kā arī analizēt un organizēt gaisa transporta sistēmu darbību. 
Lai teorētiskās zināšanas nostiprinātu praksē, šiem studentiem nepieciešams praktizēties, tāpēc RTU sadarbībā ar industrijas pārstāvjiem meklē plašākas prakses iespējas studentiem. 

RTU un «SmartLynx Airlines» sadarbības līgums paredz RTU un aviokompānijas sadarbību inženiertehnisko speciālistu teorētiskajā un praktiskajā sagatavošanā, studentu prakses vietu nodrošināšanu uzņēmumā atbilstoši studiju programmu plāniem, kā arī akadēmisko un profesionālo studiju programmu pilnveidošanu. 

Bez jau minētā līgumā arī ir paredzēts arī iespēju robežās veicināt zināšanu pārnesi uzņēmējdarbības vidē, RTU un «SmartLynx Airlines» sadarbojoties tehnisko un tehnoloģisko, darba drošības un vides pārvaldības risinājumu izpētē, kā arī popularizēt akadēmiskos un inženierzinātņu pētījumus nozares speciālistiem.

Tāpat arī iecerēts, ka iespēju robežās uzņēmums varētu atbalstīt universitātes materiāli tehniskās bāzes – laboratoriju un mācību klašu – modernizāciju, kā arī rosināt priekšlikumus bakalaura, inženiera, maģistra un doktora darbu tematiem un piedāvāt vieslekcijas RTU studentiem.  

RTU paraksta līgumu ar SmartLynx Airlines

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. aprīlis, 2022 plkst. 17:15

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi