RTU Padomnieku konvents atbalsta universitātes vadības iecerētās strukturālās reformas

8. septembris, 2023
.
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Padomnieku konvents konceptuāli atbalsta RTU vadības piedāvāto strukturālo reformu priekšlikumus par fakultāšu apvienošanu, līdzšinējo deviņu fakultāšu vietā izveidojot četras. 

«Mūsu laikmetā visiem ir jāmainās, jo, ja mēs gribam attīstīties, mums ir jāmeklē jauni ceļi un mēs nevaram dzīvot kā līdz šim un uzskatīt, ka viss ir kārtībā. Mēs kā industrijas pārstāvji uzskatām, ka tas ir pareizais ceļš, kurā virzienā RTU būtu jāiet,» sacīja RTU Padomnieku konventa priekšsēdētājs, Latvijas Būvniecības padomes loceklis un Latvijas Būvinženieru savienības valdes loceklis Leonīds Jākobsons pēc tam, kad Padomnieku konvents bija uzklausījis RTU vadības ieceres un vienojies atbalstīt RTU plānotās strukturālās pārmaiņas. 

«Prieks, ka arī no jūsu puses ir atbalsts – tā mums ir svarīga ceļamaize, lai mēs tālāk attīstītu jums šodien prezentēto piedāvājumu,» noslēdzot RTU vadības un Padomnieku konventa tikšanos un reformu apspriešanu, konventa pārstāvjiem sacīja RTU rektors Tālis Juhna. 

Stiprinot starpdisciplināru sadarbību studijās un zinātnē, RTU vadība piedāvā no nākamā gada 1. janvāra apvienot Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāti, Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāti (EVIF), Elektronikas un telekomunikāciju fakultāti un E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultāti, izveidojot Digitālo tehnoloģiju un inženierzinātņu fakultāti. Līdzšinējā Būvniecības inženierzinātņu fakultāte (BIF) un Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte transformēsies Būvniecības un mehānikas fakultātē. Savukārt Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātei (MLĶF) pievienosies EVIF Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts un BIF Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūts, izveidojot Dabas, vides un materiālzinātņu fakultāti. Inženierekonomikas un vadības fakultāte saglabās līdzšinējo statusu, un turpmāk tās nosaukums būs Vadības un sociālo zinātņu fakultāte. Lai stiprinātu dizaina izglītību, RTU Arhitektūras fakultātei plānots pievienot MLĶF Dizaina tehnoloģiju institūtu, izveidojot Arhitektūras skolu.

Šādas pārmaiņas iecerētas, lai stiprinātu RTU, kurai, pēc vadības ieceres, nākotnē ir jākļūst par pasaules līmeņa universitāti ar globālu ietekmi, kā arī lai RTU tuvinātu pasaules TOP 500 universitāšu līmenim. Iecerēts, ka, īstenojot strukturālās pārmaiņas un maksimāli efektīvi izmantojot universitātei pieejamos finanšu līdzekļus, tiks nodrošināts papildu finansējums akadēmiskā un zinātniskā personāla atalgojuma pieaugumam, kāpināta izglītības kvalitāte, studiju programmu konkurētspēja, kā arī nodrošināta straujāka prioritāro zinātnes un inovāciju virzienu attīstība, novirzot tiem papildu resursus. 

Apvienojot fakultātes, studentu ikdiena nemainīsies, jo esošās studiju programmas tiks saglabātas, taču viņiem pavērsies plašākas iespējas sadarbībai ar radniecīgo nozaru studentiem, tā sekmējot starpdisciplināru pētījumu un inovāciju tapšanu. 

RTU Padomnieku konventā darbojas plaša Latvijas industrijas pārstāvniecība. Sadarbība ar industriju RTU ir bijusi svarīga vienmēr, jo universitātes stratēģijas vadmotīvs ir RTU darbības proaktīva sasaiste ar valsts tautsaimniecības vajadzībām, kā arī zinātnē, inovācijās un sadarbībā ar industriju veidots studiju process, kas nodrošina Latvijas tautsaimniecībai nepieciešamo speciālistu sagatavošanu.

Strukturālo reformu priekšlikumi vēl tiks apspriests arī ar RTU saimi - septembrī ir plānotas iekšējas diskusijas par piedāvātā fakultāšu konsolidācijas risinājuma detaļām, ieskaitot diskusijas par atbilstošākajiem fakultāšu nosaukumiem. Gala lēmumu par izmaiņām iecerēts pieņemt septembra beigās.

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

8. septembris, 2023 plkst. 8:56

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi