«RTU Open 2023» uzvar astoņpadsmitgadīgs šaha meistars no Norvēģijas Elham Abdrlauf

15. augusts, 2023
.
.
.
Šaha meistars Elham Abdrlauf no Norvēģijas. Foto: Latvijas Šaha federācija

Ziemeļeiropā lielākajā un vienā no prestižākajiem starptautiskajiem šaha festivāliem «RTU Open 2023» galvenajā jeb A turnīra 201 dalībnieka konkurencē par uzvarētāju kļūst meistars no Norvēģijas Elham Abdrlauf. Latvijas sportisti paliek nepārspēti amatieru un jauniešu turnīros.  

Elham Abdrlauf deviņās turnīra kārtās izcīnīja 7,5 punktus, kļūstot par vienpersonisku uzvarētāju un galvenās balvas – 2500 eiro – ieguvēju. Viņš ir festivāla 12. čempions – nevienam šahistam līdz šim nav izdevies uzvarēt «RTU Open» galvenajā turnīrā vairāk par vienu reizi.

Turnīra pēdējā kārtā Elham Abdrlauf ar baltām figūrām apspēlēja pagājušā gada festivāla čempionu, Lietuvas lielmeistaru Paulius Pultinevicius. Izcīnot par puspunktu mazāk nekā uzvarētājs, otro līdz septīto vietu dala seši šahisti. Nosakot iegūtās vietas pēc papildrādītājiem, starp viņiem par labākajiem tika atzīti lielmeistars Erik Blomqvist (Zviedrija) un starptautiskais meistars no Moldāvas Dragos Ceres. Par labāko Latvijas pārstāvi A turnīrā kļuva šā gada valsts čempions lielmeistars Toms Kantāns – viņam ir 20. vieta kopvērtējumā. 

A turnīra rezultāti.

«RTU Open 2023» bija jau 12. starptautiskais šaha festivāls, kuru tradicionāli rīkoja Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Šaha federācija (LŠF). Tas ilga deviņas dienas, pulcējot vairāk nekā 700 dalībniekus no 29 pasaules valstīm – no lielmeistariem līdz bērniem un jauniešiem. 

Festivālā notika 11 dažādi turnīri. Amatieru jeb B turnīrā par labāko kļuva rīdzinieks Dmitrijs Tokranovs, iegūstot 7,5 no 9 iespējamiem punktiem. Viņam ar septiņiem punktiem sekoja Nikolajs Katišonoks no Latvijas un Krister Lagerborg no Zviedrijas. Savukārt jauniešu jeb Y turnīrā nepārspēts palika Filips Freibergs, kuram deviņās partijās visas uzvaras. Jaunajam rīdziniekam ar 6,5 puntkiem sekoja pieci spēlētāji. Pēc papildrādītājiem otro vietu ieguva Lauma Mieriņa, bet trešo – Karol Mielcuham no Polijas.

B turnīra rezultāti.

Y turnīra rezultāti.

Turnīrā norisinājās arī divi nedēļas nogales amatieru turnīri. Pirmajā (C turnīrā) uzvaru svinēja Igaunijas pārstāvis Platon-Jaan Ivanov, aiz sevis atstājot Romānu Safonovu un Jāni Mihaelu Matisonu no Latvijas, bet otrajā (D turnīrā) ar vienādu punktu skaitu (seši punkti no septiņiem iespējamiem) finišēja četri šahisti. Vērtējot papildrādītājus, uz goda pjedestāla kāpa trīs latvieši – Gatis Blūmentāls, Eduards Vuškāns un Ronalds Kruzītis.

C turnīra rezultāti.

D turnīra rezultāti.

Ātrspēles jeb blica turnīrā, kurā piedalījās 224 dalībnieki, par labāko kļuva Zviedrijas pārstāvis Vitaly Sivuk, kuram sekoja starptautiskais meistars no Armēnijas Mamikon Gharibyan un Aturnīra uzvarētājs Elham Abdrlauf. Ātrspēles turnīrs notika pēc festivāla uzvarētāju apbalvošanas.

G turnīra rezultāti.

Arī festivāla atklāšanā notika gan ātrspēles (E turnīrs), gan ātrā šaha (rapida) jeb F turnīrs. 

E turnīra rezultāti.

F turnīra rezultāti.

Kopējais «RTU Open» balvu fonds bija 30 tūkst. eiro. 

«RTU Open 2023» ģenerālsponsors ir RTU, to atbalsta LŠF, Izglītības un zinātnes ministrija, jo festivāla īstenošana tiek līdzfinansēta no valsts budžeta, Starptautiskā Šaha federācija un Latvijas Sporta federāciju padome. Festivāla sadarbības partneri ir starptautiskais izstāžu centrs «Ķīpsala»,  akciju sabiedrība «Latvijas Gāze» un «Skrīveru saldumi».

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. augusts, 2023 plkst. 15:44

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi