«RTU Open 2023» līderos izvirzās pieci šahisti

10. augusts, 2023
.
.
.
«RTU Open 2023» starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā nedēļas laikā pulcē vairāk nekā 550 dalībnieku no 29 valstīm – no šaha lielmeistariem līdz bērniem un jauniešiem. Foto: LŠF

Ziemeļeiropā lielākajā un vienā no prestižākajiem starptautiskajiem šaha festivāliem «RTU Open 2023» pēc četrām kārtām līderos izvirzās pieci šahisti, tikai viens no viņiem – lielmeistars. Jauniešu turnīrā vadībā ir Latvijas jaunie šahisti. Šaha festivāls turpināsies līdz 13. augustam. 

Pēc aizvadītām četrām kārtām galvenajā jeb A turnīrā maksimālo punktu skaitu – četrus – izcīnījuši Norvēģijas šahisti Elham Abdrlauf un Tor Fredrik Kaasen, Zviedrijas šaha lielmeistars Erik Blomqvist, soms Toivo Keinanen un Moldovas pārstāvis Dragos Ceres. Starp līderiem pagaidām nav neviena turnīra favorīta. 
Līderiem seko sešu šahistu grupa – šie spēlētāji līdz šim ieguvuši 3,5 punktus –, vēl 32 šahistiem izdevies izcīnīt 3 punktus, starp tiem ir arī pieci latviešu spēlētāji. A turnīrā piedalās 201 spēlētājs, tostarp 12 lielmeistari, piecas lielmeistares un kopumā 73 titulēti šahisti no 26 valstīm.

Savukārt amatieru jeb B turnīrā, kurā piedalās 71 šaha entuziasts, līderos izvirzījusies jaunā poļu šahiste Obrochta Lena, kura palikusi nepārspēta visās četrās spēlēs un izcīnījusi četrus punktus. Viņai seko piecu šahistu grupa, katrs ar izcīnītiem 3,5 punktiem. 

Jauniešu jeb Y turnīrā nepārspēti ir latviešu jaunie šahisti. Starp 53 spēlētājiem līderos ir izvirzījies Filips Freibergs un Lauma Mieriņa, katrs izcīnot četrus punktus. No viņiem par puspunktu atpaliek trīs šahisti.

Turpinoties šaha festivālam, šodien, 10. augustā, tiks dots starts C turnīram, bet piektdien, 11. augustā, noslēgsies pēdējais no klasiskā šaha turnīriem – D. Abos šajos turnīros piedalās amatieri. Plānots, ka kopumā tie pulcēs ap 150 šahistu. Nedēļas nogalē notiks arī blica jeb ātrspēles turnīrs, kam arī pieteikušies ap 150 šahistu. 

«RTU Open 2023» ir jau 12. starptautiskais šaha festivāls, kuru tradicionāli rīko Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Šaha federācija (LŠF). Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā nedēļas laikā tas pulcē vairāk nekā 550 dalībnieku no 29 valstīm – no šaha lielmeistariem līdz bērniem un jauniešiem. Festivālā notiek 11 dažādi turnīri, kas piemēroti dažāda līmeņa spēlētājiem. 

Festivāla ģenerālsponsors ir RTU to atbalsta LŠF, Izglītības un zinātnes ministrija, jo festivāla īstenošana tiek līdzfinansēta no valsts budžeta, Starptautiskā Šaha federācija un Latvijas Sporta federāciju padome. Festivāla sadarbības partneri ir starptautiskais izstāžu centrs «Ķīpsala»,  akciju sabiedrība «Latvijas Gāze» un «Skrīveru saldumi».

Skatītāji aicināti apmeklēt gan «RTU Open 2023» norises vietu klātienē, gan sekot līdzi video tiešraidei, kuru vadīs Latvijas izlases līderis Arturs Neikšāns.

Plašāka informācija par «RTU Open 2023» – latviski un angliski

Starptautiskas šaha festivāls «RTU Open 2023»

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

10. augusts, 2023 plkst. 12:58

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi