RTU notiks semināru cikls «Inovatīvas uzņēmējdarbības uzsākšana»

30. augusts, 2010

Septembrī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks trīs dažādi mācību semināri inovatīvo ideju autoriem: topošajiem uzņēmējiem būs iespēja apgūt inovatīvu biznesa ideju attīstības prasmes un metodes, lai izstrādātu biznesa modeli un komercializācijas plānu.

30.08.2010.

Seminārs jaunajiem biznesa ideju autoriem tiek organizēts bez maksas – semināros piedalīsies tie biznesa ideju autori, kurus konkursa kārtībā dalībai semināros atlasījusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar SIA «Firma L4» un SIA «Konsorts».

3. septembrī no plkst. 8.30–17.30 RTU telpās, Kaļķu ielā 1, Rīgā, 403. auditorijā notiks seminārs «No biznesa idejas līdz biznesa plānam» (vada U. Cimdiņš).

Semināra tēmas:

• sadarbības nepieciešamība potenciālo uzņēmēju un uzņēmējdarbības uzsācēju inovatīvo biznesa ideju tālākai attīstībai (komandas veidošanas nepieciešamība u. tml.),
  • inovatīvo biznesa projektu attīstība uzņēmējdarbības uzsākšanas stadijā,
  • potenciālo finansētāju un partneru iepazīstināšana ar inovatīvo biznesa ideju,
  • praktisku pasniegšanas prasmju uzlabošana semināru mērķauditorijai,
  • inovatīvo projektu finansēšana.

10. septembrī no plkst. 8.30–17.30 RTU telpās, Kaļķu ielā 1, Rīgā, 403. auditorijā notiks seminārs «Biznesa plāna izstrāde un uzņēmējdarbības uzsākšana» (vada I. Stalidzāne).

• biznesa plāna izstrāde,
  • finanšu plūsmas plānošana,
  • intelektuālā īpašuma aizsardzības veidi,
  • finansējuma piesaiste u. c.

17. septembrī no plkst. 8.30–17.30 RTU telpās, Kaļķu ielā 1, Rīgā, 403. auditorijā notiks seminārs «Inovatīvo biznesu finansēšana» (vada U. Cimdiņš).

Semināra tēmas:

• pieejamie finanšu, konsultatīvie un cita veida atbalsta instrumenti uzņēmējdarbības uzsākšanai (piemēram, riska kapitāls, biznesa eņģeļi u. c.),
  • atbalsta instrumentu darbības pamatprincipi,
  • labās prakses piemēri Latvijā,
  • gatavība investīciju piesaistei (prezentācijas sagatavošana, prezentācijas videotreniņš).

Semināru vadītāji Uldis Cimdiņš un Ināra Stalidzāne ir Latvijā atzīti inovatīvi uzņēmēji.

Uldis Cimdiņš ir SIA «Inovatīvo risinājumu institūts» valdes priekšsēdētājs un inovatīvas uzņēmējdarbības un tehnoloģiju attīstības jomā darbojas kopš 2004. gada. Ikdienā sniedz konsultācijas par dažādiem atbalsta veidiem ideju komercializācijas procesa veikšanai, veic inovāciju menedžmenta auditu, jaunu biznesa iespēju analīzi, izstrādā un vērtē biznesa plānus. Uldis Cimdiņš ir RTU MBA kursa «Inovāciju tehnoloģijas» pasniedzējs, PHARE 2003. gada programmas projekta «RTU Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrs» līdzautors un Ekonomikas ministrijas finansētā projekta «Inovācijas inkubatora izveide Rīgas Biomateriālu inovācijas un attīstības centrā» autors.

Ināra Stalidzāne ir uzņēmēja no 1994. gada un konsultē uzņēmējus uzņēmējdarbības attīstībā, gan īstenojot ES projektus, gan attīstot biznesa ideju un izstrādājot biznesa plānus. Vadījusi un īstenojusi dažādus projektus vietējās un reģionālās attīstības veicināšanai, ņemot vērā uzņēmējdarbības potenciālu un intereses.

Papildinformācija:
Nelda Elsiņa