RTU notiks seminārs «Ekodizaina iespējas Latvijas uzņēmumiem»

10. janvāris, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Lielajā aulā, Kronvalda bulvārī 1, 26. janvārī plkst. 10 notiks Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta Ilgtspējīgas attīstības informācijas un studiju centra rīkotais informatīvais seminārs «Ekodizaina iespējas Latvijas uzņēmumiem».

10.01.2011.

Seminārā būs iespēja iegūt plašāku informāciju par ekodizaina principiem, likumdošanu, kas saistīta ar ekodizaina ieviešanu Latvijā unuzņēmuma pieredzi ekodizaina ieviešanā. Semināra apmeklētāji tiks iepazīstināti ar ekodizaina ekspertu sistēmu un tās lietošanas pamatprincipiem, un būs iespēja saņemt Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta izstrādātās ekodizaina ekspertu sistēmas elektronisko versiju, vēsta Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta mājaslapa.

Semināra dienaskārtība.

Pieteikšanās semināram – līdz 23. janvārim mājaslapā: www.videszinatne.lv.

Ekodizains ir sistemātisks process, kurā jau produkta attīstīšanas posmā tiek analizēta iespējamā ietekme uz vidi visā produkta dzīves ciklā un meklēti risinājumi, lai šo ietekmi samazinātu, radot konkurētspējīgu produktu un saglabājot visas paredzētās funkcijas. Biežipastāv uzskats, ka videi mazāk kaitīgu produktu radīšana ir dārgs process, tomēr veiksmīgi realizēts ekodizains vairumā gadījumu ietaupa ražotāja un lietotāja līdzekļus. Īstenojot ekodizainu, tiek attīstītas uzņēmuma inovācijas spējas un stiprinātas tā pozīcijas tirgū.

Maziem un vidējiem uzņēmumiem bieži vien ir nepietiekami resursi vides speciālistu piesaistīšanai produktu izstrādē, lai novērtētu tā potenciālo vides sniegumu, un tādēļ kā veiksmīgs risinājums var kalpot atbilstoši instrumenti un ekspertu sistēmas, kas var palīdzēt veikt ekodizainu.

Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtā ir izstrādāta pirmā latviešu valodā pieejamā ekodizaina ekspertu sistēma ar mērķi veicināt ekodizaina ieviešanu uzņēmumos un apmācīt vides speciālistus ekodizaina jomā.

Dalības maksa seminārā: 20 LVL (t. sk. PVN). Dalības maksā iekļauti semināra materiāli, ekodizaina ekspertu sistēmas elektroniskā versija, kafijas pauze.

Semināru organizē Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta Ilgtspējīgas attīstības informācijas un studiju centrs.

RTU Informācijas centrs

10. janvāris, 2011 plkst. 13:45