RTU notiks Robotikas forums

28. janvāris, 2010

Sestdien, 30. janvārī, plkst. 10 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātņu un informācijas tehnoloģijas fakultātē (DITF), Rīgā, Meža ielā 1/3, 208. telpā, norisināsies Robotikas forums, kurā robotikas piekritēji dalīsies robotu būves pieredzē un diskutēs par turpmāko robotikas kustības attīstību Latvijā.

28.01.2010.

Lai pieteiktos dalībai Robotikas forumā, jāaizpilda reģistrācijas anketa, kas atrodama robotikas mājaslapā.

Robotikas forumu ar uzrunām atklās RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, RTU Robotikaskluba vadītājs Agris Ņikitenko un RTU Studentu parlamenta prezidentsArtūrs Zeps.

Ar informatīvām lekcijām uzstāsies dažādu jomu speciālisti. Parindustriālo robotu daudzveidību pastāstīs SIA «ABB» programmēšanasinženieris Toms Komass. Par RTU studiju programmu «Intelektuālās robotusistēmas» – Robotikas kluba vadītājs A. Ņikitenko. Apmeklētāji tiksinformēti arī par robotu izmantošanu ikdienā un par jaunumiemsacensībās «Robotika 2010 & Baltic Sumo Robot Riga Cup», kas Rīgānorisināsies 1. maijā.

Lai apspriestu robotikas kustības attīstību Latvijā, Robotikasforuma laikā plkst. 14 notiks diskusija, kurā piedalīsies Robotikasforuma dalībnieki, uzņēmēji, Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādesasociācijas pārstāvji, Latvijas IT Klastera pārstāvji, LatvijasElektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas pārstāvji, kāarī Robotikas kluba un RTU Studentu parlamenta pārstāvji.

Robotika ir inženierzinātne par robottehnoloģijām, to projektēšanu,būvēšanu un programmēšanu. Robotika ir saistīta ar tādām nozarēm kāelektronika, mehānika un datorzinātne. Robottehnoloģijas un robotipasaulē ir strauji attīstījušies, ieņemot nozīmīgu vietumājsaimniecībās un rūpniecībā. Aktīva robotikas kustība Latvijā sākās2007. gadā, kad Rīgas Tehniskajā universitātē norisinājās pirmās«Robotikas» sacensības. Katru gadu Latvijas robotikas kustībaipievienojas jauni robotu būvētāji.

Robotikas forums ir viena no projekta «Robotikas kustības2009./2010. mācību gada pasākumi» aktivitātēm. Forumu organizē RTURobotikas klubs un Studentu parlaments.

Foruma programma un reģistrēšanās anketa: www.robotika.lv.

28. janvāris, 2010 plkst. 14:24