RTU notiks rektora amata kandidātu publiskās debates un jaunā rektora vēlēšanas

16. februāris, 2023
.
.
.
RTU rektora amata kandidāti – RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna (pirmais no labās) un RTU Rīgas Biznesa skolas direktors Jānis Grēviņš – plašās diskusijās iepazīstina RTU saimi ar savu stratēģisko redzējumu par universitātes nākotni. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektora vēlēšanu procesam ievirzoties finiša taisnē, norisināsies divi galvenie konkursa notikumi – pirmdien, 20. februārī, notiks publiskās debates, kurās piedalīties un ar abu kandidātu – RTU zinātņu prorektora Tāļa Juhnas un RTU Rīgas Biznesa skolas direktora Jāņa Grēviņa – RTU nākotnes redzējumu iepazīties varēs ikviens interesents, savukārt 22. februārī norisināsies rektora vēlēšanas.

Pirmdien, 20. februārī plkst. 16.00 RTU auditoriju mājā «Domus Auditorialis», Zunda krastmalā 8 notiks RTU Satversmes sapulces atklātā sēde, kurā T. Juhna un J. Grēviņš demonstrēs savu stratēģisko redzējumu par RTU attīstību, kā arī atbildēs uz pasākuma dalībnieku jautājumiem. Satversmes sapulces sēdē aicināti piedalīties ne tikai tās dalībnieki, bet arī citi RTU studenti un darbinieki, kā arī RTU sadarbības partneri, mediju pārstāvji un citi interesenti. 

Debates būs iespējams skatīties arī tiešraidē RTU mājaslapā.

Šīs būs pēdējās plašās kandidātu debates pirms izšķirošā balsojuma – RTU jaunā rektora vēlēšanām, kas notiks trešdien, 22. februārī, plkst. 14.30 RTU auditoriju mājā «Domus Auditorialis». RTU rektoru atbilstoši universitātes Satversmei ievēlēs Satversmes sapulce, kuru veido 200 RTU saimes ievēlēti darbinieki un studenti. Jaunais rektors ir jāievēlē ar 101 balsi.

J. Grēviņš un T. Juhna ir izvēlēti no deviņiem kandidātiem, kuri bija pieteikušies RTU rektora amata konkursam. Konkursu izsludināja pagājušā gada rudenī, un pretendentu atlasē piedalījās gan personāla atlases kompānija «Eiro Personāls», gan RTU padomes izveidotā Nominācijas komisija, kas RTU padomei piedāvāja trīs spēcīgākos kandidātus, savukārt padome izvēlējās divus no tiem. Līdz šim abi kandidāti mēneša garumā savas RTU attīstības vīzijas debatēs ir prezentējuši RTU saimei – struktūrvienību darbiniekiem un studentiem. 

RTU mērķis ir atrast spēcīgu rektoru, kura vadībā tiks sasniegti universitātes stratēģiskie mērķi – izcilība zinātnē, kvalitatīvas studijas, ilgtspējīga valorizācija jeb zinātnieku radīto produktu komercializācija, kā arī institucionālā ekselence un RTU starptautiskā konkurētspēja.

RTU padome jaunajam rektoram ir izvirzījusi vairākus uzdevumus – RTU ir jāiekļūst starptautisko reitingu 500 spēcīgāko universitāšu saimē, RTU nepieciešams turpināt attīstīt augstās tehnoloģijas un inovācijas, kā arī RTU ir jāpiesaista finansējums no zinātniskās darbības un sadarbības ar industriju. 

RTU ir mūsdienīga, starptautiski pazīstama un prestiža vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā. Universitātes deviņās fakultātēs iespējams apgūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs.
 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. februāris, 2023 plkst. 9:26

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi