RTU notiks pirmās Latvijas Atklātās spageti tiltu konstruēšanas sacensības

14. februāris, 2011

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina līdz 7. martam pieteikties interesentus dalībai pirmajās Latvijas Atklātajās spageti tiltu konstruēšanas sacensībās, kas norisināsies 12. martā, RTU, Rīgā, Kaļķu ielā 1. Jebkuram interesentam tiek piedāvāta iespēja notestēt sava iepriekš uzbūvētā makaronu tilta izturību un salīdzināt to ar RTU studentu veikumu.

Pieteikšanās sacensībām norit elektroniski.

Tilta būvei atļauts izmantot jebkāda veida makaronus. Tiltam jāatbilst sacensību nolikumā noteiktajiem izmēriem, nepārsniedzot 110 cm platumā un 60 cm augstumā, kā arī jāievēro tilta svara ierobežojums – ne vairāk kā 1 kg.

«Šīs sacensības ir turpinājums RTU iekšienē rīkotām studentu konstruēšanas sacensībām, kur studenti jau iepriekšējos gados būvēja nedaudz mazākus, bet ne mazāk izturīgus tiltus. Piemēram, 2010. gada 2. oktobrī notikušajās sacensībās divi RTU studentu konstruētie tilti pārsniedza 100 kg slodzes izturības robežu. Šīs sacensības piedāvājam kāiespēju jebkuram interesentam un konstruēšanas virtuozam pārbaudīt, ko katrs spēj, kā arī salīdzināt savas prasmes ar RTU studentu veikumu,» stāsta sacensību koordinators Aigars Maģītis.

Atklāto spageti tiltu konstruēšanas sacensību noteikumi ir veidoti pēc labāko Eiropas un pasaules līmeņa makaronu tiltu konstruēšanas sacensībunoteikumu parauga. Pasaules rekords, kas sasniegts Kanādā, slogojot tāda paša izmēra tiltu, ir 443,58 kg.

Sacensību apraksts un nolikums atrodams mājaslapā.

Studentu klases uzvarētājiem tiks dota iespēja startēt pasaules spageti tiltu konstruēšanas čempionātā Ungārijā 20. maijā.

Sacensības atbalsta SIA «Lattelecom» un Rīgas Tehniskā universitāte.

RTU Informācijs centrs

14. februāris, 2011 plkst. 12:09