RTU notiks modes skate «Ķīpsalas pavasaris 2010»

20. aprīlis, 2010

Piesakot 29 jaunas apģērbu kolekcijas, pirmdien, 26. aprīlī, plkst. 16 un plkst. 19 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1, notiks jauno RTU apģērbu dizaineru sagatavotā modes skate «Ķīpsalas pavasaris 2010».

20.04.2010.

Kā pastāstīja tērpu māksliniece Skaidra Deksne, spilgtākās apģērbu kolekcijas šogad solās būt Mariannas Greckas kolekcija «Alium Cepa» (latīņu valodā – sīpols), Ingas Paraņukas unisex apģērbu kolekcija «Izaicinājums», deju studijas «JV Clubs» hip-hop dejotājiem izveidotā Sanitas Leitānes kolekcija «HOPS», Tatjanas Kraučenko kolekcija «Putekļi un pelējumi», Madaras Pūces «Crash Test» un citas.

Studentu sagatavotās apģērbu kolekcijas vērtēs Valsts eksaminācijas komisija, kuras priekšsēdētāja būs SIA «SOLUTION» valdes locekle Ginta Ozoliņa. Īpaši nozīmīgs modes skatē gūtais vērtējums būs tiem studentiem, kas šopavasar gatavojas absolvēt RTU – modes skatē gūtais vērtējums ietekmēs bakalaura projekta gala vērtējumu.

Modes skati tērpu mākslinieču Skaidras Deksnes un Dainas Šķiņķes vadībā sagatavojuši RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta studiju programmu «Materiālu tehnoloģija un dizains» un «Apģērbu un tekstiltehnoloģija» 3. un 4. kursa studenti. RTU modes skate notiks jau sesto reizi. Biļetes iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties RTU Kultūras centrā, Kaļķu ielā 1, 216. telpā vai pirms pasākuma – pie ieejas. Ieejas biļetes cena ir Ls 2.

Paralēli modes skatei RTU Mazajā zālē būs apskatāma studentu modes zīmējumu izstāde, kurā varēs iepazīties ar tērpu kolekciju tapšanas ciklu: no skices līdz gatavam produktam. Izstāde RTU būs aplūkojama līdz 14. maijam, ieeja – bez maksas.

Gatavojoties ikgadējai modes skatei, studenti iziet pilnu tērpu tapšanas ciklu: sākotnēji meklē iedvesmu un impulsus, kurus pārvērš apģērbu kolekciju skiču variantos. Pēc tam meklē piemērotākos audumus tērpiem un piesaista līdzekļus to iegādei. Vēlāk idejas tiek iemiesotas apģērbu konstrukcijās, šujot un koriģējot tās laikošanas procedūrās.

RTU modes skates «Ķīpsalas pavasaris 2010» plakātā redzamo  tērpu autore ir Sanita Leitāne. Tērpi paredzēti deju studijas «JV Clubs» dejotājiem. Fotogrāfs – RTU doktorants Rihards Vidzickis.

RTU Informācijas centrs

20. aprīlis, 2010 plkst. 10:15