RTU notiks mākslinieka Pētera Postaža gleznu izstāde

19. janvāris, 2010

Trešdien, 20. janvārī, plkst. 17.30 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) centrālajā ēkā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, Mazajā zālē tiks atklāta mākslinieka Pētera Postaža gleznu izstāde, kas RTU būs aplūkojama līdz 12. martam.

Izstādi aplūkot iespējams bez maksas, katru darba dienu no plkst. 10līdz plkst. 18, vēršoties RTU Studentu klubā, Kaļķu ielā 1, 216. telpā,tālr.: 67089477.

Pēteris Postažs izstādēs piedalās kopš 1965. gada. P. Postažapersonālizstādes regulāri tiek rīkotas Rīgā, Liepājā un citās Latvijaspilsētās, savukārt grupu izstādēs mākslinieka darbi apceļojuši ne vienLatviju, bet arī Lietuvu, Krieviju, Somiju, Zviedriju, Itāliju, Vāciju,Austriju un daudzas citas valstis.

Gleznotāja darbi atrodas Valsts mākslas muzeja un Latvijas Māksliniekusavienības, Krievijas Kultūras ministrijas un Krievijas Mākslas fondaīpašumā, kā arī privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

Pēteris Postažs strādā visos glezniecības žanros: eļļas, temperas,guašas, pasteļa tehnikā. Gleznās ikdienas norisēm tiek piešķirtsvispārinājums, kas vedina uz plašu sakarību apjautu, piešķirot tāmsimbolisku jēgu. Mākslas kritiķi akcentē renesanses klātbūtni viņagleznās, kas parādās sarežģītu kompozīciju skaidrībā un perfektajāuzbūvē, zīmējuma izsmalcinātajā elegancē un pilnībā.

P. Postaža darbu izstādi rīko RTU Studentu klubs sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas muzeju.

RTU Informācijas centrs

19. janvāris, 2010 plkst. 15:29