RTU notiks konference «Dzīves cikla novērtējums biodīzeļdegvielas ražošanai Latvijā»

8. novembris, 2010

Trešdien, 24. novembrī, plkst. 9.30 Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē (RTU EEF), Rīgā, Kronvalda bulvārī 1, notiks konference «Dzīves cikla novērtējums biodīzeļdegvielas ražošanai Latvijā», kur iepazīstinās ar jauna biodīzeļdegvielas pētījuma rezultātiem.

08.11.2010.

Reģistrēšanās konferencei un konferences programma – mājaslapā.

Lai noskaidrotu patieso biodīzeļdegvielas ietekmi uz vidi un transportlīdzekļiem, RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtssadarbībā ar nodibinājumu «Sorosa fonds – Latvija» ir izstrādājis dzīves cikla novērtējumu biodīzeļdegvielas ražošanai Latvijā. Konferences laikā interesenti tiks iepazīstināti ar veiktās izpētes rezultātiem.

«Biodīzeļdegviela Latvijā ir plaši pazīstama jau vairākus gadus, tomēr tās izmantošanas īpatsvars transportlīdzekļos nepārsniedz 1% no degvielas kopējā patēriņa. Viens no galvenajiem iemesliem ir sabiedrībā valdošie stereotipi par biodīzeļdegvielas ieguvi un ražošanu, tās ietekmi uz vidi un transportlīdzekļiem,» atzīst Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta asistente zinātniskajā darbā Ieva Lorence.

Konferenci organizē RTU EEF Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts sadarbībā ar nodibinājumu «Sorosa fonds – Latvija».

RTU Informācijas centrs

8. novembris, 2010 plkst. 11:26