RTU notiks jaunā rektora Tāļa Juhnas inaugurācija

15. maijs, 2023
.
.
.
RTU rektors Tālis Juhna. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Ceturtdien, 18. maijā, plkst. 16.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) auditoriju mājā «Domus Auditorialis», Zunda krastmalā 8 notiks RTU jaunā rektora Tāļa Juhnas inaugurācijas ceremonija. RTU Satversmes sapulce T. Juhnu rektora amatā ievēlēja 22. februārī, savukārt darbu viņš sāka 27. martā. 

Svinīgās inaugurācijas ceremonijas laikā RTU padomes priekšsēdētājs Andris Vanags T. Juhnam uzliks rektora amata ķēdi, un rektors dos svinīgo solījumu, kā arī teiks uzrunu pasākuma dalībniekiem.  

Inaugurācijā piedalīsies valdības vadītājs Krišjānis Kariņš, Saeimas Izglītības, kultūras un sporta komisijas vadītāja Agita Zariņa-Stūre, vairāki ministri, RTU padomes locekļi, studenti, mācībspēki, zinātnieki un darbinieki, kā arī universitātes sadarbības partneri –  ārvalstu universitāšu vadība, lēmumpieņēmēji un industrijas pārstāvji. Savukārt par muzikālajiem sveicieniem gādās RTU kultūras kolektīvi, Shipsea un pianists Jānis Irbe.

«Mūsdienās mainās universitātes būtība – līdztekus augstākās izglītības ieguvei universitāte kļūst arī par zināšanu un inovāciju radītāju un būtībā cilvēka pavadoni visa viņa mūža laikā, jo augsto tehnoloģiju attīstība prasa nemitīgu izglītošanos, kā arī universitātēm liek arvien vairāk sadarboties ar industriju, lai universitātē radītās zināšanas varētu iepludināt uzņēmumos un tautsaimniecībā ieviest produktus ar augstu pievienoto vērtību, kā arī paaugstināt dzīves kvalitāti, drošību un demokrātiju. Šādā vidē RTU kā zinātnes universitāte sāk nākamo savas attīstības posmu, un mūsu uzdevums ir kļūt par pasaules universitāti – globāli nozīmīgu spēlētāju, kas ietekmē studiju, zinātnes un inovāciju vidi ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskajā līmenī,» savu redzējumu par RTU un augstākās izglītības nākotni atklāj T. Juhna. 

Pirms ievēlēšanas RTU rektora amatā T. Juhna 12 gadus strādāja par RTU zinātņu prorektoru, pilnveidojot zinātnes pārvaldības sistēmu un izstrādājot stratēģiju RTU zinātnes un inovācijas sistēmas izveidei. Viņš ir izveidojis dažādus atbalsta mehānismus zinātnieku un studentu inovāciju spēju veicināšanai un jaunu tehnoloģiju attīstībai, piemēram, RTU Zinātnes un inovāciju centru, kura mērķis ir veicināt RTU zinātnisko darbību un akadēmiskā personāla un studējošo iesaisti inovāciju radīšanā un zināšanu pārnesē, kā arī attīstīt sadarbību ar industriju un zinātniskajām institūcijām.

Paralēli administratīvajam darbam T. Juhna aktīvi darbojas zinātnē, vadot un kā zinātnieks piedaloties vietējos un starptautiski finansētajos zinātnes projektos. Savukārt studiju jomā T. Juhna ir izveidojis jaunu starptautisko bakalaura studiju programmu «Biotehnoloģija un bioinženierija», un pēc viņa iniciatīvas RTU ir izveidoti un ieviesti jauni studentu mācību veidi, piemēram, uzņēmējdarbības un zinātnes sadarbības iniciatīva «Industriālais doktors», kuras mērķis – attīstīt pētniecības un uzņēmējdarbības ciešāku sadarbību.

RTU rektoru atbilstoši universitātes Satversmei ievēlē Satversmes sapulce, kuru veido 200 RTU saimes ievēlēti darbinieki un studenti. T. Juhna bija viens no diviem rektora amata kandidātiem, kurus RTU padome virzīja balsojumam Satversmes sapulcē. Kopumā RTU rektora amata konkursā, ko izsludināja pērnruden, bija pieteikušies deviņi pretendenti. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. maijs, 2023 plkst. 12:10

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi