RTU notiks izrāde «Vadātājs»

5. marts, 2010

Otrdien, 23.martā, plkst. 20.30 RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, notiks mākslas izrāde «Vadātājs», kurā skatītāji tiks iepazīstināti ar Lampu dizaina darbnīcā tapušiem gaismas objektiem, kas kopā ar mūziku un mākslinieku kustībām veidos savdabīgu performanci.

05.03.2010.

«Vadātājs» ir vairāku zināmu mākslinieku kopdarbs, improvizēta performance, kas katrā izrādē caur improvizāciju pārvēršas jaunā veidolā. Māris Čaklais ir teicis: «Kad dvēsele badā, / piesitas vadātājs». Tā ir atslēga, ar kuru jāiet uz izrādi. Izrāde «Vadātājs» ved uz labu laimi, ved uz gaismu, atzīst izrādes veidotāji. Savdabīgā gaismas metamorfoze, astronomiskajam pavasarim atnākot, skatītāju aicina ielūkoties gaismas pasaulē un rast mieru, sajust pasaules ritus un likumsakarības, vērojot kustīgus gaismas objektus, dejas teātri un klausoties mūziku, kas rodas mijiedarbībā ar vizuālo priekšnesumu, kurā vārdi ir lieki.

Izrādē piedalās kustību mākslinieki Dzintars Krūmiņš un Simona Orinska, performanču mākslinieks Artis Gulbis, par muzikālajām sajūtām rūpējas grupas «Iļģi» mūziķi Ilga Reizniece un Māris Muktupāvels. Papīra gaismas objektu, kas atdzīvojas kustībā, autori ir grafiķe Ērika Māldere un dizainers Aigars Lenkēvičs, kas pazīstami kā Lampu dizaina darbnīcas gaismas mākslinieki. Izrādē piedalās un tiek izmantotas arī Gitas Straustiņas, Raita Vulfa un Andra Priedīša videoprojekcijas.

Ieejas biļete: 3 – 5 Ls, studentiem atlaides.

RTU Informācijas centrs

5. marts, 2010 plkst. 13:59