RTU notiks Inovāciju un jauno tehnoloģiju konference

17. septembris, 2010

Piektdien, 24. septembrī, no plkst. 10 līdz plkst. 13 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, notiks ikgadējā Inovāciju un jauno tehnoloģiju konference, kuras laikā RTU zinātnieki prezentēs 37 pētniecības projektus, kuru rezultātā rasti jauni risinājumi dažādām tehnoloģijām, veikti būtiski atklājumi un fiksētas jaunas tendences vairākās tautsaimniecības nozarēs.

17.09.2010.

Inovāciju un jauno tehnoloģiju konference RTU tiks organizēta posteru jeb plakātu sesijas formā. Zinātnieki RTU Lielajā aulā būs izvietojuši plakātus un uzskates materiālus, kuros pētījumu rezultāti un inovatīvie risinājumi būs izklāstīti viegli uztveramā un vizuāli pievilcīgā formā. Katrā plakātā tiks sniegts skaidrojums, kur ikdienā iespējams izmantot pētījumu rezultātus, kāpēc tie ir vajadzīgi un kādas sadarbības iespējas piedāvā zinātnieki. Pie katra posteru stenda būs iespēja satikt pētījuma autoru un uzdot viņam interesējošos jautājumus.

Apmeklēt šā gada RTU Inovāciju un jauno tehnoloģiju konferenci laipni aicināti uzņēmēji, akadēmiskais personāls, studenti, mediju pārstāvji un citi interesenti.

RTU Inovāciju un jauno tehnoloģiju konferencē tiks prezentēti 37 pētījumi šādās nozarēs: būvniecība, datorzinātne un informācijas tehnoloģijas, enerģētika un elektrotehnika, elektronika un telekomunikācijas, materiālzinātne un lietišķā ķīmija, transports un mašīnzinības.

RTU pētnieki iepazīstinās ar pētījumu, kura gaitā rasts jauna alumīnija metāllūžņu pārstrādes atkritumu tehnoloģija, iegūstot augstvērtīgus būvniecības materiālus. Tāpat konferencē tiks prezentēta arī jauna tehnoloģija saules elementa izgatavošanai – saules enerģiju efektīvākai pārveidošanai par elektrisko enerģiju saules elementa kristāliskā režģa kvalitātes uzlabošanai zinātnieki piedāvā izmantot jaunu tehnoloģiju, kuras pamatā ir lāzera starojums. Konferences dalībnieki tiks iepazīstināti arī ar jaunu metodi acu protēžu virsmas mitrināšanas regulēšanai, izmantojot nejonizējošo ultravioleto starojumu u. c.

Dalība konferencē ir bezmaksas.

Iegūt sīkāku informāciju par konferenci iespējams, sūtot e-pastu: , kā arī zvanot uz tālr.: 67089179.

Inovāciju un jauno tehnoloģiju konferenci organizē RTU Zinātņu daļa un RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs.

Konferences programma 361.82 Kb

RTU Informācijas centrs