RTU notiks Igaunijas dzeramā ūdens kvalitātei veltīta vieslekcija

12. aprīlis, 2010

Trešdien, 14. aprīlī, plkst. 16.15 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības fakultātē, Rīgā, Āzenes ielā 16/20, dekanāta sēžu zālē notiks igauņu profesora Reina Muntera vieslekcija, kurā profesors stāstīs par Igaunijā izmantotajām tehnoloģijām dzeramā ūdens kvalitātes uzlabošanai.

12.04.2010.

Reins Munters (Rein Munter) ir Tallinas Tehniskās universitātes vides tehnoloģiju profesors. Viņa galvenie pētījumu virzieni ir ūdens atdzelžošana, ozonēšana un citas inovatīvas ūdens attīrīšanas (oksidēšanas) tehnoloģijas.

R. Muntera vieslekcijas noslēgumā interesentu uzmanībai tiks piedāvāta aizraujoša globālajām ūdens problēmām veltīta ASV Hroniku grupas (TheChronicles group) filma  «Ūdens iet zudumā – laiks darboties» («RunningDry-Call to Action»).

Igauņu profesora vieslekcija plānota kā pirmā aktivitāte RTU ūdens tēmaiveltītā vieslekciju un semināru ciklā, kurš RTU tiks turpināts rudens semestrī. Semināru cikla mērķis ir iepazīstināt nozares studentus, jaunos speciālistus, ūdensapgādes uzņēmumus, komersantus un plašāku sabiedrību ar jaunākajiem ūdensapgādes tehnoloģiskajiem risinājumiem, piefiksēt aktuālākās nozares tendences un problēmas, kā arī ieskicēt ūdenssaimniecības attīstības perspektīvas.

Gan Baltijas valstīs, gan citviet pasaulē ūdens apgādes sektors mūsdienās saskaras ar jauniem izaicinājumiem, kurus rada klimata izmaiņas, piesārņojums, pasaules enerģijas un ūdens resursu krīze, terorisma draudi, pieaugošās normatīvās prasības un demogrāfiskās izmaiņas. Lai uzturētu augstus ūdens kvalitātes rādītājus, ūdensapgādes uzņēmumi un pētnieki izstrādā efektīvākas ūdens attīrīšanas un kvalitātes kontroles metodes, izmantojot jaunākos atklājumus nanotehnoloģijās, matemātiskajā modelēšanā un molekulārajā bioloģijā.

Ūdens semināru ciklu organizēs RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijasfakultātes un Būvniecības fakultātes mācībspēki un  pētnieki sadarbībā ar RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centru. Vieslekcijas darba valoda – angļu.

RTU Informācijas centrs

12. aprīlis, 2010 plkst. 13:39