RTU notiks Baltijas studentu korporāciju svētki

2. jūnijs, 2010

Sestdienas, 5. jūnijā, vakarā RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, notiks studentu korporāciju komeršs, līdztekus tam korporācijas «Selonija» konventa telpās norisināsies studenšu korporāciju vakars. Šīs ir vienas no Baltijas studentu un studenšu korporāciju svētku jeb 47. Baltijas tautu komerša aktivitātēm. Svētki Rīgā norisināsies no 4. jūnija līdz 6. jūnijam.

02.06.2010.

Komeršs ir studentu un studenšu korporāciju svētki, kuros piedalās Baltijas valstu, Polijas un Vācijas korporāciju pārstāvji.

Plānots, ka šogad pasākumā piedalīsies ap 400 esošo un bijušo studentu un studenšu – korporāciju biedri no Latvijas, Igaunijas, Polijas un Vācijas.

Komeršu rīkošana katru gadu tiek uzticēta citai studentu korporācijai. Ziņu aģentūra LETA vēstas, ka šogad pasākumu organizē latviešu studentu korporācija «Fraternitas Cursica» un studenšu korporācija «Spīdola».

Svinības ievadīs tradicionālā korporāciju balle, kas notiks 4. jūnija vakarā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas zālē.

Sestdien, 5. jūnijā, priekšpusdienā paredzēts dievkalpojums Sv. Jāņa baznīcā, pēc tam notiks svētku gājiens pie Brīvības pieminekļa un svētku akts Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā. Svētku aktā ar akadēmisko runu uzstāsies LU prorektors, profesors, studentu korporācijas «Fraternitas Cursica» filistrs Juris Krūmiņš.

Plašāka informācija par 47. Baltijas tautu komeršu – Studentu korporāciju Prezidija Konventa mājaslapā.

Korporācijas ir augstāko mācību iestāžu audzēkņus un absolventus apvienojošas slēgtas mūža organizācijas. Latvijā studentu un studenšu korporācijas darbojas jau vairāk nekā simt gadu.

RTU Informācijas centrs

2. jūnijs, 2010 plkst. 16:12