RTU nostiprina sadarbību ar studentu organizāciju BEST

2. jūnijs, 2010

Lai veicinātu inženierzinātņu studentu starptautiskās aktivitātes un radītu studentu karjeras izaugsmes iespējas, piektdien, 28. maijā, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) noslēdza četrpusēju sadarbības līgumu ar RTU Studentu parlamentu, starptautisko studentu organizāciju BEST (Board of European Students of Technology) un šīs organizācijas Rīgas nodaļu – BEST-Riga.

02.06.2010.

Līguma slēgšanas fotogrāfijas iespējams aplūkot šeit.

Līgums paredz veicināt starptautiskas studentu organizācijas BEST pakalpojumu pieejamību RTU studentiem, kā arī BEST-Riga biedrības aktivitāšu atbalstīšanu RTU.

Kā pastāstīja BEST-Riga pārstāve Anete Ķeņģe, šis līgums kalpos gan kā stimuls vēl aktīvāk organizēt dažādus starptautiskus projektus Latvijas un citu Eiropas valstu inženierzinātņu studentiem, gan kā juridisks apliecinājums ilggadējai, veiksmīgajai RTU un starptautiskās organizācijas BEST sadarbībai, gan arī veicinās organizācijas BEST-Riga un RTU Studentu parlamenta savstarpējo sadarbību.

Sadarbības līgumu parakstīja RTU rektors Ivars Knēts, BEST prezidents Deivids Salamons (David Salamon), RTU Studentu parlamenta Administratīvās un finanšu nodaļas vadītājs Aleksandrs Pliska un BEST-Riga prezidente Laura Dimitrijeva.

BEST-Riga ir RTU studentu organizācija, kas Rīgas Tehniskajā universitātē darbojas jau 17 gadus un ir viena no 86 BEST grupām. Šobrīd organizācija BEST darbojas 2600 tehnisko zinātņu studenti, no kuriem 45 studē Rīgas Tehniskajā universitātē.

Rīkojot BEST akadēmiskos kursus un inženieru sacensības, veicinot karjeras atbalsta iespējas un citas aktivitātes, BEST ik gadu piedāvā papildus izglītības iespējas vairāk nekā 1 000 000 Eiropas tehnisko zinātņu studentu.

BEST-Riga nesen ieguvusi arī Eiropas Parlamenta atzinību: BEST-Riga vasaras kursi «Catch the data if you can» tika atzīts par labāko jauniešu projektu Latvijā, kas veicinājis kopīgas Eiropas identitātes veidošanu. Tādēļ biedrība BEST-Riga kļuva par Kārļa Lielā balvas jaunatnei nacionālajiem laureātiem un ieguva iespēju tikties ar Eiropas Parlamenta prezidentu Jeržiju Buzeku, kā arī piedalīties dažādos Kārļa Lielā balvas pasniegšanas pasākumos Vācijā, Āhenē.

BEST ir nepolitiska bezpeļņas organizācija, kuras īstenotās aktivitātes ir kā pievienotā vērtība RTU sniegtajai izglītībai.

RTU Informācijas centrs

2. jūnijs, 2010 plkst. 15:06