RTU nostabilizējas reitingā starp pasaules vadošajām inženierzinātņu augstskolām

5. marts, 2021
.
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) uzlabojusi savas pozīcijas prestižajā starptautiskajā reitingā «QS World University Rankings by Subject 2021» un ierindojusies starp 201–220 labākajām augstskolām arhitektūrā, kā arī kāpumu piedzīvojusi inženierzinātnēs un tehnoloģijās, iekļūstot 401–450 labāko pasaules augstskolu skaitā. Kopumā RTU sniegums vētīts sešos studiju virzienos, un RTU ir vienīgā tik augstu novērtētā universitāte Latvijā. 

Augstskolu sniegums vērtēts piecās nozarēs – inženierzinātnēs un tehnoloģijās, mākslas un humanitārajās zinātnēs, dzīvības zinātnēs un medicīnā, dabas zinātnēs, kā arī sociālajās un vadības zinātnēs. 

«Inženierzinātnes un tehnoloģijas ir RTU spēcīgākā joma,» novērtēts reitingā, minētajā nozarē RTU piešķirot 61,6 no iespējamajiem 100 punktiem. Latvijā neviena cita augstskola nav vērtēta šajā nozarē. 

Arhitektūrā, datorzinātnēs un informācijas tehnoloģijā, kā arī biznesa un menedžmenta studijās RTU šogad reitingā tika vērtēta pirmoreiz. Arhitektūrā RTU ieguvusi 201.–220. vietu, savukārt biznesā un menedžmentā RTU iekļuvusi 451.–500. vietā, bet datorzinātnēs un informācijas tehnoloģijā – 501.–550. vietā. Toties enerģētikā un elektronikā, kā arī mehānikā un aeronautikā RTU ieņem 401.–450. vietu.    

«Šogad esam īpaši gandarīti par starptautisko atzinību RTU Arhitektūras fakultātei, kura ir ierindota elitāro arhitektūras skolu grupā starp 220 labākajām pasaulē. Tāpat esam lepni par RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes un RTU Rīgas Biznesa skolas panākumiem, iekļūstot starp 500 spēcīgākajām savā nozarē. QS reitings inženierzinātnēs, arhitektūrā, IT un biznesa vadībā RTU Latvijā ierindo līderos, salīdzinot ar citām universitātēm. RTU panākumi sekmē ne tikai mūsu, bet visas Latvijas augstākās izglītības prestiža izaugsmi, kas nostiprina Latvijas pozīcijas pasaules augstākās izglītības kartē,» saka RTU administratīvais direktors Juris Iljins. 

Augstskolas reitingā izvērtētas pēc to akadēmiskās reputācijas, reputācijas darba devēju vidū, citējamības un Hirša indeksa. Akadēmiskās un darba devēju reputācijas novērtējums gūts, balstoties plašās starptautiskajās aptaujās, citējamība vērtēta pēc vidējā publikāciju skaita, kas atklāj universitātēs veiktās pētniecības ietekmi un kvalitāti, savukārt Hirša indekss aplūko zinātniskās institūcijas visvairāk citētās publikācijas un pārējo publikāciju citējamības rādītājus, tādējādi analizējot augstskolas zinātnieku produktivitāti un ietekmi.

Kopumā reitingā dažādās nozarēs izvērtētas 1440 pasaules augstskolas. 

QS World University Rankings by Subject

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

5. marts, 2021 plkst. 10:55

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi