RTU modes skatē triumfē hip-hop deju tērpi

27. aprīlis, 2010

Iegūstot trīskāršu simpātiju balvu, RTU modes skatē «Ķīpsalas pavasaris 2010» triumfēja jaunās RTU apģērbu dizaineres Sanitas Leitānes apģērbu kolekcija «Hop’s», kuras tērpi darināti hip-hop deju studijas «JV Clubs» dejotājiem. Kopumā modes skatē šogad tika izrādītas 25 RTU jauno apģērbu dizaineru kolekcijas.

27.04.2010.  Skatīt galeriju

kipsalas_pavasaris-2010.jpgKolekcija «Hop’s» veidota kā skatuves tērpi «JV Clubs» deju studijas show dance grupai, kurā dejo arī pati kolekcijas autore Sanita Leitāne. «Kolekcijas iedvesmas avots ir hip-hop deja, kas mūsdienās ir sarežģīta, dinamiska un komplicēta. Un tieši pēc šāda principa tika veidoti arī «Hop’s» kolekcijas tērpi: detaļām bagāti, ar asimetriskām griezumlīnijām, izteiksmīgos, savstarpēji kontrastējošu krāsu salikumos, paredzot iespēju tajos ērti kustēties,» stāsta Sanita.

Modes skatē tika pasniegtas astoņas simpātiju balvas. SIA «SOLUTION»simpātiju balvu saņēma Sanita Leitāne par kolekciju «Hop’s» un Jekaterina Borovkova par kolekciju «Kuai» (tulk. no ķīniešu valodas – aprīlis). «Paul Mitchel» simpātiju balvu saņēma SanitasLeitānes kolekcija «Hop’s» un Danas Vorobjovas kolekcija «Valdzinājums». «Max Factor» simpātiju balvu saņēma Sandras Tropas kolekcija «Paaugstinājums». RTU studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» direktores Silvijas Kukles balvu par visievērojamāko izaugsmi gan mākslinieciskā, gan tehniskā izpildījuma ziņā, veidojot apģērbu kolekciju «Hop’s», saņēma Sanita Leitāne. RTU studiju programmas «Apģērbu un tekstiltehnoloģija» direktores AusmasViļumsones balvu saņēma Natālija Radionova par apģērbu kolekciju  «Miglā». Savukārt RTU Modes dizaina meistardarbnīcas tērpu mākslinieču Skaidras Deksnes un Dainas Šķiņķes balvu par talantīgāko izvēlētās tēmasrealizāciju kolekcijā, neizsmeļamo pacietību un izcilām darbaspējām, veicot augstākās sarežģītības pakāpes modes dizainera darbu, apģērbu kolekcijas «Allium cepa» (tulk. latīņu valodas – sīpols) tapšanā saņēma Marianna Grecka.

Kā pastāstīja tērpu māksliniece S. Deksne, RTU Modes dizaina meistardarbnīcas mākslinieču balva šogad jaunajiem apģērbu dizaineriem tiek pasniegta pirmoreiz, taču nākotnē tai vajadzētu kļūt par prestižākotradicionālās RTU modes skates balvu, jo tā var kalpot kā nopietns signāls darba devējiem jauno speciālistu izvēlē.

Ārpus apbalvoto kolekciju saraksta palikušas vēl četras apģērbu kolekcijas, kuras guvušas ļoti augstu RTU Modes dizaina meistardarbnīcasmākslinieču vērtējumu: par talantīgu izvēlētās tēmas realizāciju apģērbu kolekcijā – Madaras Pūces kolekcija «Crash test» un AnnasDulgeres kolekcija «Piesprādzējies!», par negaidītu rezultātu un strauju izaugsmi – Elīnas Kilēvicas kolekcija «Marmora ziedi», savukārt par profesionālu konstruktīvi tehnoloģisko darbu un efektīgu prezentāciju uz mēles – Lauras Ziediņas-Hiršbergas kolekcija «NUPP»(jeb «Poga»).

Modes skati tērpu mākslinieču Skaidras Deksnes un Dainas Šķiņķes vadībā sagatavoja RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta studijuprogrammu «Materiālu tehnoloģija un dizains» un «Apģērbu un tekstiltehnoloģija» 3. un 4. kursa studenti. RTU modes skate notika sesto reizi.

Kopumā vērtējot RTU modes skates «Ķīpsalas pavasaris 2010» norisi, tērpumāksliniece S. Deksne atzīst, ka ir gandarīta: «Ikgadējā RTU modes skate – tā ir tradīcija, kas nes labus augļus: studentiem ir paraugs, kam līdzināties un ko pārspēt. Tā ir apģērba dizaineru sagatavošana profesionālajai dzīvei, trenējot prasmi darbu paveikt nepieciešamajā termiņā un kvalitātē. Iemācīties runāt var runājot, bet strādāt – strādājot.»

Līdz 14. maijam RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, ir apskatāma studentu modes zīmējumu izstāde, kurā var iepazīties ar tērpu kolekciju tapšanas ciklu: no skices līdz gatavam produktam. Ieeja izstādē – bez maksas.

Modes skate «Ķīpsalas pavasaris 2010» RTU notika 26. aprīlī.

RTU Informācijas centrs

27. aprīlis, 2010 plkst. 14:56