RTU MLĶF studente radījusi jaunu riteņbraucēju jostu

9. novembris, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (RTU MLĶF) studentes Mariannas Greckas izgudrojums – riteņbraucēju josta ar mirgojošām lampiņām – piesaistīja daudzu uzmanību Latvijas Izgudrotāju biedrības rīkotajā izstādē RTU, kas notika 4. novembrī, vēsta laikraksts «Diena».

M. Grecka nesen pievērsusies riteņbraukšanai un sapratusi, ka ar parastajiem atstarotājiem diennakts tumšajā laikā ir par maz. Tāpēc kopāar RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) studentu Eināru Deksni tapusi eleganta josta, kurā iestrādātas lampiņas, kas, riteņbraucējam pārvietojoties, mirgo, bet apstājoties deg pastāvīgi. Jostas spiedogu aizdare darbojas kā gaismu slēdzis, savukārt litija jonuakumulatoru var uzlādēt, pieslēdzot pie datora. Ja brauciena laikā baterijas izlādējas, jostā iestrādātas arī gaismu atstarojošas lentas.

Šādas jostas iegāde šajā gadalaikā kļūst īpaši aktuāla, taču pagaidām tas ir tikai prototips, kas vēl jāpilnveido. Marianna gan atklāj, ka šobrīd ir vienīgā, kas pāris reizes vilkusi jostu, dodoties izbraucienos. Viņa izsaka cerību, ja izdotos atrast investoru, domāts arī par šādas jostas izgatavošanu plašam patēriņa.

«Esmu izpētījusi, ka mirgojošas lampiņas līdz šim iestrādātas dažāda veida apģērbos, piemēram, motociklistu jakās, taču šādas jostas riteņbraucējiem nav bijis,» laikrakstam atklāj studente.

RTU Informācijas centrs

9. novembris, 2011 plkst. 12:05