RTU Materiālu un konstrukciju institūtā priekšpētījuma testus veic pētnieks no Izraēlas

20. jūnijs, 2011

Lai apzinātu iespējas nākotnē RTU izstrādāt lidaparātu konstrukciju stiprības uzlabošanai veltītus pētījumus, pagājušajā nedēļā RTU Materiālu un konstrukciju institūtā trieciena dinamikas priekšpētījuma testus veica TECHNION – Izraēlas Tehnoloģiju institūta Aeronautikas fakultātes profesors un kompānijas «Innowattech» līdzdibinātājs Haim Abramovich.

Pētnieks bija ieradies Latvijā, lai iepazītos ar Materiālu un konstrukciju institūta aprīkojumu – INSTRON Dynatup 9250HV trieciena torni, un novērtētu iespējas turpmākiem kopīgiem pētījumiem.

Pēc veiksmīgas priekšizpētes testu norises plānots, ka TECHNION un RTU zinātnieki, izmantojot Materiālu un konstrukciju institūta aprīkojumu, nākotnē izstrādās aviācijas un kosmosa tematikai veltītus Eiropas Savienības 7. Ietvarprogrammas pētniecības projektus «Dynamicsin Aircraft Engineering Design and Analysis for Light Optimized Structures» (DAEDALOS) un «New Robust DESign Guideline for Imperfection Sensitive COmposite Launcher Structures» (DESICOS).

«Līdz šim lielākā daļa šāda veida testu tika veikta Milānā, taču pēc tam, kad Materiālu un konstrukciju institūta doktorants Edgars Eglītis izstrādāja disertāciju «Kompozīto čaulu dinamiskā noturība», dinamiski slogotu kompozīto konstrukciju noturības eksperimentu labā prakse tika aprobēta arī RTU. Salīdzinot ar Milānas Politehniskā institūta iekārtām,RTU iekārta ir daudz jaunāka līdz ar to precīzāka trieciena impulsa dinamikas testiem. Jaunieviestā testēšanas prakse ļauj paplašināt un kvalitatīvi uzlabot kompozīto konstrukciju noturības pētījumus. Šis būs pamats ne vien starptautiskās sadarbības paplašināšanai, bet arī daudz jaunu, vērtīgu zinātnisko publikāciju izstrādei,» atzīst RTU vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš.

RTU Informācijas centrs

20. jūnijs, 2011 plkst. 13:13