RTU mācībspēki un inženieri dalās zināšanās ar skolotājiem

21. augusts, 2023
.
.
.
Foto: JA Latvia

Kas ir dizaina domāšana, kā prototipēšanu izmantot izglītības procesā, kā uzrakstīt pieteikumu ES fondu līdzekļu piesaistei, kā izgatavot dažādus dizaina priekšmetus – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) mācībspēki un inženieri izglītības iedvesmas konferencē «Iedvesmas kods 2023» praktiskās meistarklasēs skolotājiem, skolu direktoriem un izglītības pārvalžu pārstāvjiem palīdz apgūt jaunas zināšanas un prasmes. 

Meistarklases konferences dalībniekiem vadīja RTU Zinātnes un inovāciju centra (ZIC) darbinieki – ZIC virziena vadītājs Reinis Budriķis «Projektu laboratorijā» dalījās zināšanās un pieredzē, kā veiksmīgi sagatavot Eiropas Savienības (ES) fondu projektu pieteikumu, bet ZIC Dizaina fabrikas produktu attīstības vadītājs iepazīstināja ar to, kas ir prototipēšana un kā tā var noderēt. Liela interese bija par Dizaina fabrikas pārstāvja Linarda Reiņa Rozīša meistarklasi «No sapņa galvā līdz pirmajam prototipam».

Konferences dalībnieki varēja papildināt zināšanas un apgūt praktiskus rīkus, ar kuriem papildināt dizaina un tehnoloģiju izglītības saturu. RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta docente Agrita Krieviņa-Siliņa vadīja meistarklasi par ādas priekšmetiem un to izgatavošanu dizaina mācību stundās, lektors Jānis Kalniņš pievērsās koka konstrukciju dizainam, bet lektore Agnese Oleksāne – apģērbam un ģeometrijai. Savukārt dizaina domāšanas procesā ievadīja Dizaina tehnoloģiju institūta zinātniskā asistente Ilze Gūtmane. Viņa meistarklasē pievērsās produkta prototipēšanai mērogā 1:1 un testēšanai ar lietotāju. 
Inovatīvo domāšanu sekmēja arī RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja Elīna Miķelsone, kuras vadībā skolotāji, skolu vadītāji un izglītības politikas veidotāji piedalījās ideju fitnesā.

Meistarklases konferences dalībniekiem vadīja arī RTU Rīgas Biznesa skolas projektu vadītāja Linda Sinka, stāstot par ekosistēmas veidošanu kā iespēju veicināt interesei par programmēšanas apguvi, un biznesa augstskolas «Turība» Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Evija Kļave, kura dalījās zināšanas par mediācijas idejās balstītu konfliktu risināšanu. 

Izglītības iedvesmas konference «Iedvesmas kods 2023» notika RTU 17. un 18. augustā, pulcējot ap 250 dažādu jomu skolotāju, skolu direktoru un izglītības pārvalžu pārstāvju no visas Latvijas. Tā bija veltīta mūsdienīgiem izglītības risinājumiem ceļā uz izcilību. 

Konferenci rīkoja «Junior Achievement Latvia» LIAA projektā «Inovāciju motivācijas programma», ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un ES sadarbībā ar RTU. 

#IzaugsmesKods 2023 I Konference skolotājiem

Konferences pirmās dienas norise.

Konferences otrās dienas norise.

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. augusts, 2023 plkst. 10:34

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi