RTU mācībspēki studentiem piedāvā plašu e-studiju kursu klāstu

1. februāris, 2010

Lai uzlabotu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studiju kvalitāti un atvieglotu eksakto priekšmetu apguvi, RTU ikvienam studentam piedāvā izmantot ērti lietojamu e-studiju vidi, kurā pieejams plašs e-studiju kursu klāsts.

01.02.2010.

Lai mācībspēki aktīvi papildinātu e-studiju kursus un brīvāk orientētose-studiju vidē, RTU regulāri organizē seminārus par e-studiju videslietošanu. Semināros piedalījušies un konsultācijas saņēmuši jau vairāknekā 600 RTU mācībspēku. Gan RTU mācībspēkiem, gan ikvienaminteresentam ārpus universitātes e-studiju vides lietošanas pamācībapieejama arī video formātā: http://helpdesk.rtu.lv/video/.Ar video pamācības palīdzību iespējams apgūt gan testu un jautājumuveidošanas tehniku, gan praktisku uzdevumu sastādīšanas un tonovērtēšanas iespējas.

E-studiju vide mācībspēkiem un studentiem pieejama RTU portālā ORTUS. E-studiju pārvaldībai RTU pašlaik izmanto bezmaksas atklātā pirmkoda e-studiju platformu MOODLE (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment).

«Lai nodrošinātu mūsdienīgu studiju materiālu pieejamību un sagādātustudentiem iespēju brīvi piekļūt studiju materiāliem, sniedzammācībspēkiem konsultācijas un esam izveidojuši video materiālus darbamar RTU e-studiju vidi. Mācībspēki aktīvi apgūst interaktīvas mācībumetodes, ko apliecina fakts, ka laika posmā no 2009. gada janvāra līdz2010. gada janvārim RTU e-studiju vides unikālo lietotāju skaits irpalielinājies vairāk nekā sešas reizes. Ja 2009. gada janvārī RTUe-studiju vidi izmantoja 2000 lietotāju, jau 2010. gada janvārī toizmanto vairāk nekā 12 000 lietotāju,» stāsta RTU IT Lietotāju atbalstacentra vadītājs Kaspars Auzarējs-Auzers.

E-studiju vide ir viens no RTU studiju programmu satura kvalitātesuzlabošanai ieviestajiem instrumentiem. Lai stimulētu pēc iespējaskvalitatīvāku e-studiju kursu izveidi, 2010. gadā RTU iecerējusi rīkotlabāko e-studiju kursu konkursu.

RTU Informācijas centrs

1. februāris, 2010 plkst. 9:49